Kawałek dobra na Wielkanoc dla samotnych

(fot. Pixabay)

Fundacja Pomagam w Potrzebie szykuje śniadanie wielkanocne dla samotnych mieszkańców Mszczonowa. Odbędzie się ono 6 kwietnia w samo południe. Planuje się, że ze wsparcia może skorzystać nawet 50 mszczonowian.

– Pierwsze spotkanie dla samotnych mieszkańców zorganizowaliśmy w Wigilię Bożego Narodzenia, a ponieważ sprawdziło się i przybyło około 20 osób, chcemy to powtórzyć – mówi Monika Kubiak, prezes Fundacji Pomagam w Potrzebie. Tym razem planujemy jednak zaprosić więcej osób, chcemy dotrzeć nawet do 50 samotnych i starszych osób – zapowiada.

Spotkanie odbędzie się, podobnie jak poprzednio, na plebanii parafii Świętego Ojca Pio.

Na stole znajdzie się barszczyk, jajka, sałatki, zadbamy też o oprawę muzyczną spotkania, wystąpi zespół Mazowiacy – dodaje Monika Kubiak.

Ponadto uczestnicy otrzymają żywnościowe paczki świąteczne z produktami długoterminowymi, a w nich: konserwy, makaron, ryż, cukier. Do każdej paczki zostanie dołączony też stroik wielkanocny.

Wkrótce chcemy rozwiesić plakaty na mieście, żeby ludzie dowiedzieli się o inicjatywie i przyszli na świąteczne śniadanie – mówi Monika Kubiak. – Dla mnie to ważne, żeby w tym przedświątecznym czasie pomóc innym. Pracując zawodowo, jako asystent rodziny w ośrodku pomocy społecznej, wielokrotnie stykałam się z osobami, które nie miały rodziny albo zostały przez nią odrzucone. Zazwyczaj te osoby nie są nigdzie zapraszane na święta, a ja chcę, by poczuły się ważne i potrzebne – podkreśla.

Przywołuje historię samotnego mężczyzny z problemem alkoholowym, który uczestniczył w Wigilii.

Był bardzo zadowolony, powiedział, że była to jego jedyna taka Wigilia. Wkrótce potem zmarł – opowiada Monika Kubiak. – W Szlachetnej Paczce też pomogliśmy samotnemu panu bez nóg, który również wkrótce odszedł. Zatem te spotkania to taki kawałek dobra, który wpada do człowieka, często jedyny w życiu. My jak działamy społecznie, to my to czujemy – podkreśla prezes Fundacji Pomagam w Potrzebie.

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zgrany zespół to podstawa. "Bobrowianki" dają...

Rzadziej chorujemy

Noc Świętojańska w Kamionie- tam trzeba być!

Dzień Dziecka z otwarciem wystawy prac...

W powiecie żyrardowskim PiS przed PO

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Nocna prohibicja w Mszczonowie?

Edukacja z Wojskiem

Pyszny domowy chleb