Freszki w najwyższej formie. Rozbiły bank

(fot. Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh)

Mszczonowianki ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh z workiem medali wróciły z Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym, które odbyły się w Raszynie. W zawodach udział wzięło 50 tancerek z Mszczonowa.

Wracamy z kolejnymi medalami dla Mszczonowa – cieszy się Katarzyna Malinowska, prezes SKF Fresh. – To były cztery dni emocji (22 – 25.03), wspaniałych debiutów i pokazów, ale też wielkie wyzwanie, mimo iż turniej odbywał się wyjątkowo blisko, jak na nasze wojaże ogólnopolskie czy międzynarodowe, bo w Raszynie – mówi Katarzyna Malinowska.

Mszczonowianki wszędzie, gdzie się pokażą, zbierają najwyższe laury, udowadniając w jak wysokiej są formie. Największe sukcesy przyniósł tancerkom drugi, trzeci i czwarty dzień zawodów, kiedy to startowały w prestiżowych dla siebie konkurencjach.

Dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce w mini drużynach, zaś drugie miejsce zdobyła drużyna hip hop, a trzecie Fresh senior w jazzie – informuje Katarzyna Malinowska. –

Nasze maluszki w kategorii dzieci do lat 9, które pojechały po raz pierwszy na tak prestiżowe zawody zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W finale zaś grupa mini Fresh była czwarta.

Duet cheer jazz youth: Antonina Banasiewicz i Klaudia Zawistowska zdobyły drugie miejsce w tej kategorii oraz trzecie Anna Ziółkowska i Amelia Draniak.

Konkurencja na zawodach była spora, zmierzyliśmy się bowiem z najlepszymi drużynami z całego kraju – podkreśla Katarzyna Malinowska. – W Raszynie wystąpiło około 3 tysięcy tancerzy, w tym 50 osób reprezentowało Mszczonów – dodaje.

Przed tancerkami z Mszczonowa najważniejsze wydarzenie – Mistrzostwa Świata ICU w Orlando w USA, gdzie w Kadrze Narodowej Polski wystąpi aż sześć mszczonowianek. Już 18 kwietnia dziewczyny wylecą za ocean, gdzie wspólnie z zespołem z Garwolina zmierzą się z najlepszymi zespołami z całego świata.