– Ciekawa świata, pomocna, empatyczna, ambitna i bardzo pracowita. Jak podejmuje się czegoś, angażuje się na sto procent. Oto Oliwka – chwali córkę pani Katarzyna. Na zdjęciu również z tatą Jeremiaszem i siostrami – Kają i dwumiesięczną Cyntią.

– Ciekawa świata, pomocna, empatyczna, ambitna i bardzo pracowita. Jak podejmuje się czegoś, angażuje się na sto procent. Oto Oliwka – chwali córkę pani Katarzyna. Na zdjęciu również z tatą Jeremiaszem i siostrami – Kają i dwumiesięczną Cyntią. (fot. Joanna Młynarczyk)

Za całokształt osiągnięć w dziedzinie kultury – wyróżnienia uzyskane w konkursach pianistycznych, wokalnych i tanecznych dziesięciolatka została nagrodzona stypendium burmistrza Mszczonowa.

Tata Jeremiasz gra na saksofonie i kontrabasie, mama Katarzyna na keebordzie, siostra Kaja to mała perkusistka. Oliwka wybrała pianino. Gra od pierwszej klasy, a odkąd rodzice kupili pianino, spędza przy instrumencie mnóstwo czasu, organizując nimi koncerty dla rodziny oraz komponując.

Chętnie siada i gra z nut, ale i z pamięci. Oliwka lubi publiczność – podkreśla pani Katarzyna, mama dziesięciolatki.

 

Często siadam i po prostu swoje rzeczy robię, lubię komponować – przyznaje Oliwia Pierzak.

Dziewczynka uczy się w szkole muzycznej, w klasie fortepianu. Na zajęcia uczęszcza dwa razy w tygodniu, do tego dochodzą lekcje z kształcenia słuchu i rytmika. Dziewczynka ma za sobą już pierwsze koncerty przed publicznością. Uczestniczyła też w kilku konkursach muzycznych, w których udział zakończyła z tytułem laureata.

Poza grą na pianinie Oliwia tańczy, śpiewa i uczy się dwóch języków obcych – angielskiego i niemieckiego.

 

Właściwie od śpiewu wszystko się zaczęło, już będąc w przedszkolu codziennie śpiewała – wspomina Katarzyna Pierzak. – Zapisaliśmy córkę do grupy „Wokaliza”, działającej w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, pod kierunkiem Iwony Skwerek. W przedszkolu wygrywała pierwsze konkursy. Śpiewała piosenki dziecięce, ale dobrze radziła też sobie w repertuarze patriotycznym.

Młodziutka mszczonowianka kocha taniec. Tańczy cherling sportowy w grupie Mini Fresh, ponadto chodzi na zajęcia akrobatyki. Niedawno na mistrzostwach Polski, wraz z zespołem Mini Fresh zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej, z tytułem wicemistrzostwa dla Mszczonowa wróciła z zawodów.

 

Oliwia bardzo dobrze się uczy.

Da się to wszystko pogodzić, a nawet zostaje jeszcze trochę czasu na zabawę z koleżankami i rodzeństwem w domu – zwraca uwagę mama dziewczynki. – Córka nie jest w stanie z niczego zrezygnować, wręcz nie chce. Choć czasem proszę, żeby odpoczęła – dodaje.

 

Wszystko lubię, nie potrafię z niczego zrezygnować – przyznaje Oliwka.

Dodatkowo mszczonowianka uczy się dwóch obcych języków – języka angielskiego i niemieckiego. W ubiegłym roku została laureatem ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego.

Poszła bez przygotowania i wygrała – mówi pani Kasia.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Seniorze, otrzymuj świadczenia na konto i bądź...

Wnioski na ostatnią chwilę

Gmina dorzuci więcej do remontu powiatowych dróg

Porządki w aglomeracji

Ruszyły „Sportowe Granty CPK”. W konkursie...

Nowa jakość pomocy

Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Eko- Piknik w Krainie Czarnego Bzu

Od czego zacząć naukę rysunku i malowania?

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA