Nabór w mszczonowskich szkołach średnich

(fot. Pixabay)

W Liceum Ogólnokształcącym im. Szarych Szeregów w Mszczonowie planowane jest utworzenie dwóch klas: ogólno-matematycznej i przyrodniczo-humanistycznej. W Zespole Szkół „odświeżone” zostają kierunki: handlowiec i technik elektroenergetyk transportu szynowego.

– W klasie o profilu ogólnym przedmioty rozszerzone to język angielski, wiedza o społeczeństwie, geografia lub biologia oraz matematyka, fizyka, informatyka lub chemia. Przedmioty uzupełniając to bezpieczeństwo wewnętrzne, a teraz dodatkowo proponujemy w tej klasie nowość – edukację celną – mówi Magdalena Madej-Ragan.

W klasie przyrodniczo-humanistycznej prowadzone będą rozszerzenia z przedmiotów: język angielski, język polski, historia lub wiedza o społeczeństwie oraz chemia, biologia lub geografia. Przedmioty uzupełniające to dziennikarstwo i ratownictwo medyczne.

Aktualnie mamy dwie klasy pierwsze i chcielibyśmy taką ilość utrzymać – mówi Magdalena Madej-Ragan. – Szkoła jest stosunkowo niewielka, bo liczy około 150 uczniów, panuje w niej przyjacielska, wręcz rodzinna atmosfera, a relacje uczniów z nauczycielami są ciepłe

– dodaje.

Kandydaci będą mieli okazję do odwiedzenia LO w dniach 21 – 22 kwietnia, kiedy to planowane są dni otwarte szkoły.

 

W Zespole Szkół w Mszczonowie nabór prowadzony jest do następujących klas technikum: technik spedytor, ekonomista, ogrodnik, technik hotelarstwa, technik architektury krajobrazu, handlowiec, elektroenergetyk transportu szynowego. Branżowa szkoła I stopnia oferuje naukę w zawodach: ogrodnik, fryzjer, stolarz, cukiernik, sprzedawca, kucharz, piekarz, kelner, magazynier-logistyk, pracownik obsługi hotelowej, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci i instalacji sanitarnych.

Staramy się współpracować ze wszystkimi firmami w Mszczonowie i okolicy, w których odbywają staże i praktyki. Związując się w ten sposób z firmą uczniowie, po ukończeniu nauki, mają możliwość zatrudnienia w nich – mówi Dorota Powązka, dyrektor Zespołu Szkół w Mszczonowie.

Jak zwraca uwagę, dwa kierunki zostają w ofercie „odświeżone”. To: handlowiec i technik elektroenergetyk transportu szynowego.

– Obydwa mieliśmy już wcześniej w ofercie, ale ostatnio nie było nimi zainteresowania ze strony uczniów, teraz do nich wróciliśmy – dodaje dyrektor. – W dalszym ciągu prowadzimy nabór do klasy spedytora, ekonomisty, hotelarza. Sporym zainteresowaniem cieszy się kierunek architekta krajobrazu, jest bowiem bardzo przyszłościowy, bowiem każdy, kto dziś buduje dom, chce mieć piękny, zadbany ogród.

Informacje na temat wszystkich kierunków będzie można zdobyć podczas dni otwartych w Zespole Szkół w Mszczonowie, które odbędą się 20 – 21 kwietnia.

Targi odbędą się 17 kwietnia w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przy ul. Kościuszki 1.

Organizatorem imprezy jest Gminne Centrum Informacji.

W programie spotkanie z pracodawcami z Mszczonowa i okolic, kierowane do młodzieży szkół średnich, a także do wszystkich zainteresowanych mieszkańców. W godz. 13.00 – 15.00 w targach może wziąć udział młodzież z liceum ogólnokształcącego oraz zespołu szkół w Mszczonowie, a po przerwie obiadowej, w godz. 16.00 – 18.00 w imprezie będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy. Swoją ofertę wystawią firmy z Mszczonowa, ale też z Grodziska Mazowieckiego i okolic Warszawy.

– Przygotują stoiska, na których będzie można zapytać o szczegóły funkcjonowania firmy i warunków zatrudnienia – mówi Anna Łojszczyk, specjalista ds. szkolenia i analizy rynku pracy w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA