Mają nowoczesną pracownię gastronomiczną

(fot. Pixabay)

Teraz nauka zawodu na kierunku technik hotelarstwa w Zespole Szkół w Mszczonowie jest o wiele atrakcyjniejsza. A to dzięki pracowni gastronomicznej oraz sali obsługi konsumenta dla przyszłych hotelarzy. Urządzenie pomieszczeń oraz wyposażenie ich w profesjonalny sprzęt było możliwe dzięki dofinansowaniu z unii europejskiej oraz środkom starostwa żyrardowskiego.

 

Pomieszczenie kuchenne było już stare, służyło uczniom od 20 lat. Meble i wysłużona kuchnia gazowa aż prosiły się o wymianę – przyznaje Paulina Kosińska, kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół w Mszczonowie. – Teraz nasza pracownia to perełka – zwraca uwagę.

Od niedawna uczniowie kierunku technik hotelarstwa w Zespole Szkół w Mszczonowie mają do dyspozycji nowoczesną pracownię gastronomiczną, urządzoną ze środków unii europejskiej oraz dofinansowaniu starostwa w Żyrardowie. Zakupiono także specjalistyczny sprzęt kuchenny.

Teraz w pracowni mamy trzy stanowiska do przygotowywania potraw. Przy każdym jest kuchnia elektryczna z pochłaniaczami zapachów, zlewozmywak, blat roboczy z szafkami i szufladami do przechowywania garnków i sztućców – informuje Paulina Kosińska. – Do tego duża lodówka, zmywarka oraz profesjonalny sprzęt gastronomiczny – mikser planetarny, maszynka do mielenia mięsa, ekspres, sokowirówka, blendery, zastawa ceramiczna i drobny sprzęt barmański – wymienia nauczycielka.

Ponadto zakupione zostały stroje kucharskie dla uczniów – bluzy oraz fartuchy.

Z pracowni korzystają uczniowie technikum od klasy I -IV, kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa, począwszy od kl. I – do kl. IV. Odbywają tu zajęcia z zakresu obsługi konsumenta i żywienia, oraz obsługi gości.

 

W ramach drugiego projektu, realizowanego w szkole „Kompetentna edukacja zawodowa w powiecie żyrardowskim”, wykonana została sala obsługi konsumenta, znajdująca się przy kuchni.

W ramach tego projektu dokupione zostały szafki do przechowywania naczyń z blatem roboczym, oraz lada barowa, stoły i krzesła.

Sala obsługi konsumenta została skończona dwa miesiące temu. Oficjalne otwarcie obydwu pracowni będzie miało miejsce podczas podsumowania projektu, 17 czerwca – zapowiada Paulina Kosińska. – Nauka na kierunku hotelarstwa stała się teraz o wiele atrakcyjniejsza. Uczniowie mają możliwość przygotowywania potraw, uczenia się i zdawania egzaminów w praktyce. Nabywają wiele bardzo ważnych umiejętności. W ramach nauki w technikum hotelarskim, kierunek ten umożliwia im otrzymanie kwalifikacji zawodowych, a w naszej szkole nabywają dodatkowo kwalifikację kelnerską – obsługę kelnerską gości, którą mogą przećwiczyć w praktyce. Do tego, w ramach projektu, przyszli hotelarze mają możliwość odbycia bardzo atrakcyjnych kursów, są to m. in. kursy: barmańskie, baristy oraz kurs kelnerski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Seniorze, otrzymuj świadczenia na konto i bądź...

Wnioski na ostatnią chwilę

Gmina dorzuci więcej do remontu powiatowych dróg

Porządki w aglomeracji

Ruszyły „Sportowe Granty CPK”. W konkursie...

Nowa jakość pomocy

Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Eko- Piknik w Krainie Czarnego Bzu

Od czego zacząć naukę rysunku i malowania?

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA