Szkoła w Michałowie zostaje. Będzie filią

Rada gminy w Puszczy Mariańskiej w styczniu tego roku podjęła kroki w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej w Michałowie w placówkę filialną podstawówki w Puszczy Mariańskiej.

Po przekształceniu, od nowego roku szkolnego, będą w niej uczyły się dzieci klas I – III oraz przedszkolaki. Uczniowie starszych roczników kontynuować będą naukę w Szkole Podstawowej w Puszczy Mariańskiej.

Jest pozytywna decyzja kuratorium oświaty w sprawie przekształcenia szkoły w Michałowie w placówkę filialną – informuje Michał Staniak, wójt gminy Puszcza Mariańska. – W najbliższy czwartek (27.04) odbędzie się sesja nadzwyczajna z udziałem komisji, które kontynuować będą proces przekształceniowy szkoły – zapowiada.

Samorządowiec nie ukrywa zadowolenia z decyzji kuratorium.

Dla samorządu to ponad milion złotych oszczędności w ciągu roku, które będzie można przeznaczyć na inne cele inwestycyjne, a tych w gminie nie brakuje – podkreśla Michał Staniak

Po przekształceniu szkoły w Michałowie w filię, od 1 września 2023 r. będą do niej uczęszczały tylko przedszkolaki oraz dzieci klas I – III, a następnie naukę będą kontynuować w Szkole Podstawowej w Puszczy Mariańskiej.

Przypomnijmy, że główną przyczyną podjętych przez gminę zmian organizacyjnych jest zmniejszająca się liczba dzieci uczęszczających do szkoły w Michałowie i zapisywanie przez rodziców dzieci zamieszkałych w jej obwodzie do innych szkół w gminie. W efekcie, aktualnie w szkole uczy się 40 dzieci, a z danych demograficznych wynika, że liczba uczniów w kolejnych latach będzie kształtowała się na podobnym poziomie.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Seniorze, otrzymuj świadczenia na konto i bądź...

Wnioski na ostatnią chwilę

Gmina dorzuci więcej do remontu powiatowych dróg

Porządki w aglomeracji

Ruszyły „Sportowe Granty CPK”. W konkursie...

Nowa jakość pomocy

Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Eko- Piknik w Krainie Czarnego Bzu

Od czego zacząć naukę rysunku i malowania?

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA