Sześć projektów z Mszczonowa

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mają możliwość decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu. Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W sumie o wsparcie starają się wnioskodawcy 355 projektów. Głosowanie na projekty potrwa do 18 czerwca.

Swój projekt mógł zgłosić każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego. W puli 355 projektów BOM, sześć dotyczy Mszczonowa – informuje Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. – Wśród propozycji znalazły się plenerowe wydarzenia kulturalne, upamiętniające zasłużonego dla Mszczonowa Jana Adama Maklakiewicza, koncerty adresowane do seniorów, spotkania historyczne śladami dawnych mieszkańców i inne.

 

Nr 534 – Ścieżkami Jana Adama Maklakiewicza – prekursora mszczonowskich tradycji muzycznych – organizacja plenerowego wydarzenia kulturalnego.

Będzie to wydarzenie kulturalne upamiętniające zasłużonego dla Mszczonowa Jana Adama Maklakiewicza. Realizowane będzie na terenie parku miejskiego oraz w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. W jego ramach zaplanowano wiele aktywności oraz występów, dzięki którym zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy poznają życiorys i dorobek artystyczny kompozytora.

Wydarzenie będzie polegać na prezentacji najważniejszych informacji i ciekawostek z życia kompozytora, prekursora mszczonowskich tradycji muzycznych oraz jego epoki.

Nr 193 – Organizacja koncertów dla seniorów oraz koncertów charytatywnych na terenie Mazowsza

Projekt będzie polegał na organizowaniu koncertów w domach seniora, domach pomocy społecznej lub innych placówkach, gdzie przebywają seniorzy. Lokalni i zawodowi artyści będą wykonywać we własnych aranżacjach, znane i lubiane utwory z lat młodości pensjonariuszy. Ten projekt jest odpowiedzią na potrzebę włączenia osób starszych w życie społeczne.

Nr 187 – Historyczny Mszczonów, umuzykalnieni mieszkańcy

Projekt będzie realizowany w siedzibie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Przewiduje cykl siedmiu spotkań historycznych śladami dawnych mieszkańców i historii miasta, gminy i regionu, dwóch spotkań z mieszkańcami uzdolnionymi muzycznie, a także wydanie folderu i wykonanie krótkiego filmiku.

Nr 64 – Rozwijam się! Edycja 2 – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskiego

W ramach projektu przeprowadzony zostanie szereg spotkań skierowanych do dzieci i dorosłych – zajęcia naukowe, treningi pamięci, warsztaty rozwijające myślenie projektowe na terenie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie.

Nr 438 – Festiwal Kultury i Sztuki – ŻOF Poznaj Swojego Sąsiada

Pośrednio projekt adresowany jest do wszystkich osób, które odwiedzą Festiwal Kultury i Sztuki – ŻOF Poznaj Swojego Sąsiada. W ramach projektu odbędą się: wystawy, debaty, koncerty, spotkania z mieszkańcami, a także plener artystyczny. Bezpośrednio zaś adresatami wydarzenia będą mieszkańcy 5 gmin powiatu żyrardowskiego: Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice, Wiskitki i Żyrardów. Uczestnikami i twórcami festiwalu będą przedstawiciele świata sztuki, kultury, samorządu, organizacje pozarządowe, koła gospodyń miejskich i wiejskich.

Nr 338 – MiniUltimate Frisbee w szkołach na Mazowszu

Uczestnikami projektu będą społeczności szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego. Lista szkół zostanie przygotowana przed startem projektu.

Celem projektu jest pokazanie nowej gry zespołowej z dyskiem frisbee uczniom mazowieckich szkół: gry bezkontaktowej, w której dziewczęta i chłopcy grają razem; gry bez sędziego, gdzie uczestnicy sami rozwiązują sporne sytuacje w duchu zasad fair play; świetnej zabawy z frisbee, w której liczy się radość z gry, a także organizacja Otwartych Mistrzostw Mazowsza w MiniUltimate Frisbee.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Seniorze, otrzymuj świadczenia na konto i bądź...

Wnioski na ostatnią chwilę

Gmina dorzuci więcej do remontu powiatowych dróg

Porządki w aglomeracji

Ruszyły „Sportowe Granty CPK”. W konkursie...

Nowa jakość pomocy

Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Eko- Piknik w Krainie Czarnego Bzu

Od czego zacząć naukę rysunku i malowania?

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA