Nowy wóz bojowy już poświęcony, teraz druhowie marzą o rozbudowie i remoncie strażnicy

(fot. Joanna Młynarczyk)

Druhowie z OSP Bartniki posiadają nowy wóz bojowy. Oficjalne przekazanie samochodu miało miejsce podczas sobotniej uroczystości (20.05). Samochód został już włączony do działań ratowniczo-gaśniczych, aktualnie szykowany jest garaż, w którym auto stanie. Ponadto druhowie z Bartnik marzą o remoncie i rozbudowie strażnicy.

Pomysł zakupu nowego samochodu, który mógłby zastąpić wysłużonego stara, będącego na wyposażeniu jednostki od lat 60-tych, narodził się w 2020 r. – informuje Krzysztof Sobczyk, prezes OSP Bartniki. – W listopadzie 2020 r. złożyłem do rady gminy wniosek, który ta przyjęła i zaopiniowała pozytywnie, po czym rozpoczęła się procedura poszukiwania pozostałej kwoty.

Ostatecznie zakup udało się zrealizować – 200 tys. zł strażacy otrzymali z budżetu gminy Puszcza Mariańska, 500 tys. zł z budżetu państwa oraz z firm ubezpieczeniowych i krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, natomiast 100 tys. zł przekazał urząd marszałkowski województwa mazowieckiego.

Samochód został już włączony do akcji ratowniczo-gaśniczych. Miał prawie roczną przerwę z powodu wypadku, ale został naprawiony i już działa –

mówi Krzysztof Sobczyk. – Przez lata dobrej współpracy z komendą powiatową, a także gminą i samorządem, udało nam się skompletować potrzebny do pracy sprzęt. Jesteśmy dobrze doposażeni, również jeśli chodzi o ochronę osobistą strażaków, a teraz idziemy w kwestie inwestycyjne – remonty i rozbudowę strażnicy – informuje prezes OSP.

Do dokończenia została rozbudowa garażu, w którym stanie nowy wóz bojowy.

Większość prac została wykonana, a do dokończenia zostało położenie posadzki żywicznej oraz elektryka – mówi prezes OSP Bartniki. – Był tam budynek gospodarczy, który został przebudowany i zaadoptowany pod garaż.

Ponadto strażacy mają w planach rozbudowę strażnicy we wsi, w której skupia się życie kulturalne mieszkańców wsi Bartniki, ale nie tylko.

Myślimy nad rozbudową i powiększeniem strażnicy tak, by mogła funkcjonować tu świetlica wiejska z prawdziwego zdarzenia – mówi prezes Krzysztof Sobczyk.

OSP w Bartnikach powstała w 1931 roku i nieprzerwanie funkcjonuje do dziś. Od 10 czerwca 1997 r. jest ona włączona do struktur KSRG, zrzesza 70 członków honorowych, czynnych oraz młodzieżowej drużyny pożarniczej. W strażnicy odbywają się różnego rodzaju spotkania i imprezy. Z obiektu, oprócz druhów, korzystają seniorzy ze stowarzyszenia „Promyk”, a także członkowie stowarzyszenia gospodyń i gospodarzy.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS