Uporządkowano teren przed szkołą

(fot. Joanna Młynarczyk)

Posadzono niezapominajki, peonie, konwalie, irysy, rododendrony, paprocie i wiele innych kwitnących roślin, ale nie tylko. Około 100-metrowy teren zielony uporządkowali uczniowie wraz z rodzicami przed budynkiem szkoły podstawowej w Bartnikach. Prace wykonane zostały w czynie społecznym, a rośliny do ogrodu dostarczyli rodzice. Efekt: jest świeżo, czysto i pięknie.

Był tam małpi gaj, rodzice najpierw wykarczowali starą roślinność i uporządkowali teren, a następnie uczniowie wraz z nauczycielami i także rodzicami teren zagospodarowali nowymi roślinami, pozyskanymi własnym sumptem – informuje Dorota Przybylska, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kwiecińskiego w Bartnikach.

Był to już drugi projekt społeczności Bartnik, dotyczący upiększenia zieleni terenu przyszkolnego.

Pierwszy realizowaliśmy wczesną wiosną przy wsparciu Banku Spółdzielczego, jeden z rodziców napisał projekt na urządzenie ogródka dla owadów, na co uzyskaliśmy pieniądze. Zakupione zostały rośliny oraz domki dla pszczół i innych owadów – mówi Dorota Przybylska. – Zgłosiła się do mnie mama jednego z uczniów z pomysłem napisania projektu na pozyskanie pieniędzy na zagospodarowanie terenu zielonego – dodaje.

 

Kwiecinki już w sobotę

W najbliższą sobotę, 3 czerwca od godz. 14.00 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Kwiecińskiego w Bartnikach odbędą się doroczne „Kwiecinki” – tradycyjna impreza integracyjna kierowana do uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności lokalnej.

– To duże święto, organizowane na cześć patrona naszej szkoły Jana Kwiecińskiego, kierowane nie tylko dla uczniów szkoły, ale także do całej społeczności lokalnej – mówi Dorota Przybylska, wicedyrektor w szkole w Bartnikach. W godz. 14 – 19, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji – występy przedszkolaków, uczniów, rozstrzygnięcie konkursów: na najpiękniejszy kwiat dla patrona czy ciasto kwiat, turniej wiedzy o patronie. W programie także: przejazdy ciuchcią, strzelnica, zawody sportowe, pokazy sztuk walki, warsztaty kreatywne, kawiarenka, gra „Postaw na milion”, a także dmuchańce, lody, wata cukrowa oraz kawiarenka z ciastami. Zaplanowany został także pokaz walki judo, taekwondo oraz turniej piłkarski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zgrany zespół to podstawa. "Bobrowianki" dają...

Rzadziej chorujemy

Noc Świętojańska w Kamionie- tam trzeba być!

Dzień Dziecka z otwarciem wystawy prac...

W powiecie żyrardowskim PiS przed PO

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Nocna prohibicja w Mszczonowie?

Edukacja z Wojskiem

Pyszny domowy chleb