Sąsiedzkie spotkanie na Warszawskiej

Mieszkańcy Trójwsi bawili się 1 czerwca podczas pikniku na Warszawskiej. Powód do świętowania był szczególny – obchody Dnia Dziecka oraz udane zakończenie projektu „Klimatycznie na Warszawskiej”, na które Stowarzyszenie Z Trzech Stron otrzymało dofinansowanego z Fundacji Orlen w ramach konkursu „Moje Miejsce na Ziemi”.

Spotkaniem sąsiedzkim przy grillu kończymy dziś projekt „Klimatycznie na Warszawskiej” – mówi Anna Szymańska, członek Stowarzyszenia Z Trzech Stron. – Piknikujemy i bawimy się w gronie mieszkańców Trójwsi i przyjaciół oraz cieszymy się nowym miejscem do rekreacji – dodaje.

I tak podczas spotkania serwowano: ziemniaki z parnika, warzywa grillowane – papryka, szparagi, cukinia, pieczarki i cebulka. Do picia była lemoniada, a na deser popcorn i soki.

Jemy wegetariańsko, bo chcemy nauczyć nasze dzieci, że warzywa są bardzo zdrowe, a grillowane smakują wybornie – podkreśla Anna Szymańska. – Niestety, nasze dzieci mają problem z jedzeniem zielonych warzyw, dlatego chcemy ich do tego zachęcić. Ponadto założeniem projektu „Klimatycznie na Warszawskiej” było wprowadzenie nawyków żywieniowych w zgodzie z naturą – zwraca uwagę.

Mieszkańcy Trójwsi – Bartnik, Radziwiłłowa oraz Grabiny od niedawna cieszą się nowym miejscem do rekreacji.

Naszym założeniem było stworzenie miejsca, które jest ogólnodostępne, gdzie każdy może z niego skorzystać. I udało się, jest nim „Przystań” na Warszawskiej – cieszy się Anna Szymańska. Jak podkreśla, dotychczas takim miejscem była szkoła, ale ta zamyka się o określonej godzinie, a na Warszawskiej można spotkać się z przyjaciółmi, pograć w siatkówkę, w koszykówkę, poćwiczyć na mini siłowni czy pograć w gry podwórkowe. Na najmłodszych czeka kolorowy placu zabaw.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zgrany zespół to podstawa. "Bobrowianki" dają...

Rzadziej chorujemy

Noc Świętojańska w Kamionie- tam trzeba być!

Dzień Dziecka z otwarciem wystawy prac...

W powiecie żyrardowskim PiS przed PO

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Nocna prohibicja w Mszczonowie?

Edukacja z Wojskiem

Pyszny domowy chleb