Obchody jubileuszu stulecia parafii zakończone

(fot. Joanna Młynarczyk)

Uroczystą mszą świętą odpustową z procesją oraz piknikiem parafialnym zakończyły się (11.06) obchody stulecia parafii p.w. św. Antoniego w Radziwiłłowie. Uroczystościom przewodził ks. Mieczysław Młynarczyk, proboszcz parafii. W organizację pikniku włączyli się parafianie.

Jubileusz 100-lecia parafii to moment zatrzymania się, refleksji nad tym, co już za nami, ale nie zapominamy także o świętym Antonim, patronie naszej parafii i patronie rzeczy oraz ludzi zaginionych – podkreśla ks. Mieczysław Młynarczyk, proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Radziwiłłowie.

Jesteśmy dziś wdzięczni Bogu i ludziom, którzy ofiarowali kościół w Radziwiłłowie, ale też tym, którzy dziś troszczą się o parafię, mam nadzieję, że dalej będzie się rozwijać i co najważniejsze, że kościół będzie cały czas potrzebny. Niestety widzimy, że brakuje w nim młodych ludzi i przed współczesnym duchowieństwem stoi wyzwanie uczynienia czegoś, by ci pojawili się w kościele – zwraca uwagę proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Radziwiłłowie.

Na scenie głównej miały miejsce występy parafialnej scholi, a także dzieci i młodzieży, spektakl w wykonaniu rodziców, udział motocyklistów, zrzeszonych w klubach w Skierniewicach i Żyrardowie, występ orkiestry z Grodziska Mazowieckiego. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, do zabawy dmuchany plac zabaw, pokazy strażackie, zaplatanie warkoczyków, a dla wszystkich tańce pod chmurką.

Stoiska gastronomiczne z pysznościami przygotowanymi przez stowarzyszenie seniorów „Promyk”, „Stowarzyszenie Gospodyń i Gospodarzy w Bartnikach”, „Matki różańcowe”, „Galilea” serwowały pierogi, grochówkę, biały żurek, naleśniki, kiełbaski z grilla oraz ciasta.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA