z miasta

Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lipca 2023 | 17:53 komentarzy 2
W LO im. B. Prusa wychowawcy gratulowali uczniom i razem z nimi cieszyli się bardzo dobrymi wynikami.

W LO im. B. Prusa wychowawcy gratulowali uczniom i razem z nimi cieszyli się bardzo dobrymi wynikami. (fot. Joanna Młynarczyk)

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała (7.07) wyniki egzaminów maturalnych. Nie wszyscy zdający egzaminy w maju mieli powody do radości. Żniwo kolejny raz zebrała królowa nauk.

Najlepiej w mieście egzamin napisali maturzyści z niepublicznego liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. S. Konarskiego, gdzie zdali wszyscy, 51 uczniów. W Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa, gdzie maturę zdawało 145 uczniów, poprawkę z języka polskiego w sierpniu będzie miał tylko jeden uczeń.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, choć oczywiście zawsze mogło być jeszcze lepiej – mówi Dorota Michalak, wicedyrektor w LO im. B. Prusa. – Tylko jedna osoba miała niewielkie potknięcie i zaledwie kilku punktów zabrakło jej do zdania egzaminu. Pisze jednak odwołanie i jeśli nic ono nie da, podejdzie do poprawki w sierpniu.

Słabiej maturę napisali uczniowie w innych skierniewickich szkołach.

W ZS nr 4, gdzie w LO zdawało 41 osób, świadectwa maturalne otrzymało 15 uczniów. Z 26 osób, które nie zdały, tylko 18 ma szansę na poprawkę w sierpniu. Noga powinęła się głównie na matematyce, ale zdarzały się też nie zdane egzaminy z języka polskiego i angielskiego. W technikum w Czwórce maturę zdawało 57 uczniów, ale 17 z nich nie otrzymało świadectwa. 14 uczniów ma szansę na poprawkę w sierpniu.

Matematyka wciąż jest przedmiotem, który sprawia największe trudności uczniom, mam nadzieję, że w sierpniu, szczególnie uczniowie technikum poprawią niechlubny wynik, bo wielu zabrakło zaledwie jednego punktu do zdania – mówi Agnieszka Kaźmierczak, wicedyrektor w ZS nr 4.

W ZSZ nr 2, popularnym Mechaniku maturę zdawało 79 uczniów. Świadectwa odebrało 42 uczniów, 16 nie zdało z więcej niż z jednego przedmiotu, a 21 ma szansę na poprawkę w sierpniu.

W ZSZ nr 1, popularnej Budowlance, do egzaminu przystąpiły 73 osoby, z czego 33 odebrały świadectwa maturalne. 23 uczniów czeka poprawka w sierpniu – aż 19 powtarzać będzie matematykę, a 4 osoby język polski. 13 uczniów pozostaje bez możliwości poprawki.

Uczniowie, którzy oblali egzamin z jednego przedmiotu, mają szansę poprawić go pod koniec wakacji i jeszcze w tym roku spróbować aplikować na studia. 22 sierpnia odbędzie się egzamin poprawkowy pisemny, a dzień wcześniej 21 sierpnia – ustny.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~obserwator 0 5 miesięcy temuocena: 100% 

  30% nie uzyskać? Kryteria praktycznie żadne a i tak masa nie zdaje. Czy tylko problem leży w uczniach skoro rok w rok taka padaka w tych samych szkołach?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość -1 5 miesięcy temu

  Do tego doszła cudowna edukacja zdalna przez 2 lata, która dołożyła oliwy do ognia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA