Ks. Mieczysław Młynarczyk odejdzie z parafii w Radziwiłłowie wraz z końcem lipca.
– Na emeryturę jeszcze się nie wybieram, kuria w Krakowie zdecyduje co ze mną dalej.
Będę wspominał miejsce, ludzi, jak człowiek przyzwyczai się do jednego miejsca, to trudniej odejść – przyznaje proboszcz parafii św. Antoniego w Radziwiłłowie.

Ks. Mieczysław Młynarczyk odejdzie z parafii w Radziwiłłowie wraz z końcem lipca. – Na emeryturę jeszcze się nie wybieram, kuria w Krakowie zdecyduje co ze mną dalej. Będę wspominał miejsce, ludzi, jak człowiek przyzwyczai się do jednego miejsca, to trudniej odejść – przyznaje proboszcz parafii św. Antoniego w Radziwiłłowie. (fot. Joanna Młynarczyk)

Niemal 20 lat byłem proboszczem w parafii w Radziwiłłowie, ale przyszedł czas, że trzeba się pożegnać – mówi ks. Mieczysław Młynarczyk z parafii św. Antoniego w Radziwiłłowie.

Proboszczem parafii w Radziwiłłowie biskup łowicki mianował ks. Artura Traczewkiego, wikariuszem został ks. Kamil Krzysztof Sekuła.

Proboszcza starali się zostawić parafianie, pisali nawet w tej sprawie petycje do kurii do Krakowa.

Miłe, że chcieli mnie zostawić. Przez tyle lat pracy związałem się z parafianami, przyzwyczaiłem do miejsca i ludzi, żyję ich problemami, troskami i radościami. Niestety pewnych rzeczy się nie przeskoczy i trzeba się dostosować. Będę bardzo miło wspominał parafię – dodaje proboszcz.

Wraz z proboszczem Młynarczykiem znikną z plebanii zwierzęta.

Przejdą w inne miejsce – zapowiada duchowny. – Najprawdopodobniej będą w parafii w Grabowie, niedaleko Łęczycy, bo tamtejszy ksiądz ma podobne zainteresowanie – mówi ks. Mieczysław Młynarczyk.

Ks. Artur Traczewski, dyrektor Ośrodka Rekolekcyjno-Wypoczynkowego im. Bogdana Jańskiego w Radziwiłłowie obowiązki proboszcza parafii obejmie 1 sierpnia.

Będę kontynuował pracę swojego poprzednika w parafii, a jednocześnie dalej będę dyrektorem ośrodka – mówi ks. Artur Traczewski. – Jestem w Radziwiłłowie już dwa lata, znamy się z proboszczem, ale teraz trzeba będzie w sprawy parafii bardziej się wdrożyć – mówi ks. Artur Traczewski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA