W jaki sposób legalni bukmacherzy zapewniają bezpieczeństwo graczom?

(żródło: https://pl.pinterest.com/pin/488781365821628794/)

W poniższym artykule odpowiemy na pytanie, jak legalni bukmacherzy online w Polsce zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom oferty ich zakładów bukmacherskich?

JAK LEGALNI BUKMACHERZY ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWO GRACZOM?

            Z oferty legalnych zakładów bukmacherskich online korzysta co czwarty dorosły Polak przed 60-tym rokiem życia. Branża cały czas dynamicznie się rozwija i generuje corocznie wielomiliardowe obroty. Sprzyjają temu wszechobecna cyfryzacja i rozwój nowych technologii. Podczas korzystania z jakiegokolwiek rodzaju rozrywki internetowej należy pamiętać o podstawowych zasadach ostrożności i bezpieczeństwa w sieci. Legalni bukmacherzy także o to dbają, co nie zwalnia jednak z tego obowiązku użytkowników. Zatem w jaki sposób legalni bukmacherzy zapewniają bezpieczeństwo i ochronę swoim graczom?

Cyberbezpieczeństwo nowym priorytetem

W czasach nasilających się ataków cyberprzestępców i prób kradzieży danych osobowych czy innych poufnych informacji, bezpieczeństwo w sieci stało się kluczowe. W pierwszych sześciu miesiącach pandemii koronawirusa publicznie zostało ujawnione prawie 20 milionów wykradzionych danych osobowych użytkowników Internetu. Dlatego tak ważne stało się cyberbezpieczeństwo, czyli technologia, a przede wszystkim proces mający na celu kontrolowanie i ochronę aktywności w sieci, a także urządzeń, programów i danych, w celu zminimalizowania ryzyka potencjalnego ataku cyberprzestępców czy innych zagrożeń. 

żródło: https://pl.pinterest.com/pin/459296862008403154/

Każdy użytkownik zakładów bukmacherskich online, jak i ogólnie Internetu, powinien się trzymać kilku podstawowych zasad ostrożności:

 • zainstalować na wszystkich urządzeniach oprogramowanie antywirusowe
 • unikać używania niezabezpieczonych publicznych sieci Wi-Fi
 • nie otwierać bez skanowania podejrzanych maili i wiadomości z nieznanych źródeł
 • nie klikać w dziwne linki z dziwnych źródeł i z nietypowymi ciągami znaków
 • tworzyć silne i niepowtarzalne hasła, nie udostępniać ich i nie dzielić się nimi z nikim
 • korzystać z dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu, jeśli jest taka możliwość
 • wylogowywać się za każdym razem z danego serwisu po zakończonej sesji
 • korzystać ze stron zabezpieczonych certyfikatem SSL z szyfrowanym połączeniem
 • upewnić się, że konkretny serwis jest chroniony protokołem https i bezpieczny
 • pobierać pliki i programy wyłącznie ze sprawdzonych i renomowanych źródeł
 • używać tylko legalnego oprogramowania dla bezpieczeństwa i stałych aktualizacji
 • skanować za pomocą oprogramowania antywirusowego zewnętrzne nośniki danych
 • używać zapory sieciowej firewall i zabezpieczeń systemu operacyjnego urządzeń

Jak legalni bukmacherzy chronią graczy?

Legalni bukmacherzy w Polsce dbają o bezpieczeństwo użytkowników, ich danych osobowych, poufnych informacji oraz środków pieniężnych i transakcji na różne sposoby. Po pierwsze od strony technologicznej, między innymi za pomocą szyfrowanego połączenia z certyfikatem SSL i protokołem https, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo danych. 

Do tego w przypadku dedykowanych aplikacji mobilnych z zakładami bukmacherskimi, na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS, są dostępne tak zaawansowane technologie jak logowanie odciskiem palca czy za pomocą rozpoznawania rysów twarzy FaceID. Często możliwa jest także dwustopniowa weryfikacja przy logowaniu, na przykład za pomocą SMS-a lub alternatywnego adresu e-mail. 

Do uzyskania pełnej funkcjonalności konta wymagane są potwierdzenie pełnoletności i często także weryfikacja tożsamości, co też jest formą dbania o bezpieczeństwo graczy. Stosunkowo nowym zjawiskiem na rynku legalnych zakładów bukmacherskich jest bukmacher bez dowodu, czyli możliwość obstawiania wyników korzystając z konta tymczasowego, bez konieczności weryfikacji danych osobowych za pomocą dokumentu tożsamości. Opcja taka ma zwykle limity stawek i ograniczenie czasowe, ale pozwala grać całkowicie bez jakiejkolwiek weryfikacji, co zwiększa anonimowość i prywatność graczy. 

W ramach ochrony środków pieniężnych użytkowników oraz informacji o transakcjach, bukmacherzy udostępniają szereg bezpiecznych metod płatności online, od szybkich przelewów i BLIK-a, przez karty płatnicze i przedpłacone, fizyczne i wirtualne, aż po portfele elektroniczne. Podsumowując, jeśli chcemy grać bezpiecznie (https://portal.plocman.pl/aktualnosci/gra-u-legalnych-bukmacherw-w-polsce--bezpieczna-rozrywka-czy-ryzyko,526233.html), najlepiej robić to u legalnych, licencjonowanych bukmacherów.

Jak grać odpowiedzialnie – garść porad

Na każdej licencjonowanej stronie z legalnymi zakładami bukmacherskimi znajduje się tak zwany regulamin odpowiedzialnej gry, zawierający szereg porad i zasad, pomagających uniknąć problemu patologicznego hazardu. Wśród z nich znajdziemy takie podstawowe reguły rozsądnej i odpowiedzialnej gry w zakładach bukmacherskich, jak:

 • określenie z góry budżetu na zakłady bukmacherskie, na przykład w skali miesiąca
 • ustalanie limitów kwotowych stawek i czasowych częstotliwości obstawiania
 • granie wyłącznie za właśnie pieniądze, które można stracić bez konsekwencji
 • traktowanie zakładów jako rozrywki, nie sposobu na zarabianie pieniędzy

 Zakłady bukmacherskie dozwolone są dla osób pełnoletnich, które korzystają z usług legalnie działających operatorów. Legalnie działający operatorzy zawsze mają zezwolenie ministra finansów. Pamiętaj o tym, aby grać w sposób odpowiedzialny.

 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Wygraj VOUCHER na FESTIWAL SZTUKI ILUZJI!

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR