Ksiądz Adam Kostrzewa został nowym proboszczem parafii p.w. Jana Chrzciciela

W liczącej ponad 5 tysięcy wiernych parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, od 1 lipca nastąpiła zmiana proboszcza. Ks. Tadeusza Przybylskiego, który po 15 latach probostwa, został tu rezydentem, na stanowisku zastąpił ks. Adam Kostrzewa. – Każda zmiana to pewien przewrót w życiu, ale ja zmianę parafii traktuję jako wyzwanie – podkreśla duchowny.

Ksiądz Adam Kostrzewa do Mszczonowa przybył z parafii św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Czerniewicach, gdzie ostatnie dziewięć lat był proboszczem.

Od razu ruszył z pracami remontowymi.

– Robimy to, co konieczne, by jak najszybciej zamieszkać na plebanii i być blisko świątyni i parafian – mówi ks. Adam Kostrzewa. – Aktualnie korzystamy z gościnności księży w Żyrardowie, a w budynku plebanii przeprowadzany jest remont – dodaje.

Przyznaje, że w parafii w Czerniewicach, gdzie był ostatnie dziewięć lat, udało się dużo zrobić.

– Zrealizowaliśmy tam wielkie dzieło, jakim było odnowienie XV-wiecznego kościoła, popadającego w ruinę. Udało się go uratować od przeniesienia do skansenu, dlatego mam nadzieję, że zabytkowy kościół w Mszczonowie, też uda się odnowić – mówi ks. Adam Kostrzewa.

Jak przyznaje, do zrobienia jest jednak dużo. Pierwsza rzecz to cieknący dach, zabezpieczenie go przed zimą, a w dalszej kolejności pozyskanie środków na wymianę całego poszycia dachowego. Ponadto trzeba kościół zaizolować, bo z powodu braku ogrzewania wdarł się grzyb. Ważną rzeczą będzie też założenie ogrzewania oraz pomalowanie elewacji kościoła wraz z dzwonnicą i wieżą. Także otoczenie świątyni i plebanii wymagać będzie upiększenia.

Remont rozpoczął się również w XIX-wiecznym budynku plebanii.

– W tej chwili remontowana jest kuchnia, jadalnia, powstaje spiżarka. Dalej na odnowienie czekają pokoje – zapowiada ks. Kostrzewa.

Na plebanii zamieszkają wszyscy trzej księża. Wraz ks. Adamem, mieszkać tu będzie ks. Tadeusz Przybylski oraz pomagający duchownym w pracy duszpasterskiej ks. Paweł Muranowicz, dotychczasowy wikariusz parafii w Bełchowie.

 

 

 

 

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 32

 • 24
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Seniorka z Czerniewic 3 4 miesiące temu

  Wielką przyjemnością duchową było uczestniczenie we mszy świętej sprawowanej przez księdza Adama Kostrzewę. Homilie były bardzo ciekawe, na wysokim poziomie niczym przygotowane przez doskonałego polonistę, zmuszały do przemyśleń. Niezapomniany przewodnik również w konfesjonale. Wielka szkoda, że odszedł z parafii Czerniewice.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Parafianka z Czerniewic 2 4 miesiące temu

  Potwierdzam.Duzo zrobił w Czerniewicach i dla Czerniewic.Miejmy nadzieję,że jego następca będzie podobny,a co do parafii w Mszczonowie napewno zyska dużo dzięki takiemu gospodarzowi jak ksiądz Adam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tete 1 4 miesiące temu

  Macie powody do zadowolenia. Taki proboszcz zdarza się raz na 100 lat! Kościół w Polsce potrzebuje takich przewodników. Będzie się działo, ale spokojnie, to wszystko dla Chwały Bożej. Pozwólcie mu działać, a nie raz Was zadziwi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA