Kacper w 2021 roku uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał porażenia czterokończynowego, nie chodzi i stał się osobą niepełnosprawną. Jednak na jego powrót do zdrowia jest duża szansa, dlatego chłopak jest intensywnie rehabilitowany, na co pieniądze zbiera jego ojciec.

Kacper w 2021 roku uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał porażenia czterokończynowego, nie chodzi i stał się osobą niepełnosprawną. Jednak na jego powrót do zdrowia jest duża szansa, dlatego chłopak jest intensywnie rehabilitowany, na co pieniądze zbiera jego ojciec. (fot. Joanna Młynarczyk)

Przed 18-letnim Kacprem, mieszkańcem Grabiny Radziwiłłowskiej ważny moment w leczeniu. Czeka go wielomiesięczna rehabilitacja w klinice we Wrocławiu, niestety jest ona bardzo kosztowna, dlatego rodzina zwraca się z apelem o wsparcie.

Kacper przygotowuje się do specjalistycznych badań w klinice w Poznaniu, które przeprowadzone zostaną 24 sierpnia, a następnie czeka go wielomiesięczna rehabilitacja w klinice we Wrocławiu, specjalizującej się w urazach rdzenia.

Nie ma on przerwanego rdzenia, a jedynie ubytek w rdzeniu, który można wypełnić komórkami glejowymi, stąd szanse na powrót do zdrowia są bardzo duże – mówi Karol Łaskarzewski, ojciec Kacpra. – Lekarz we Wrocławiu, prowadzący leczenie syna, ma koncie pacjenta, którego przed kilkoma laty postawił na nogi mimo przerwanego rdzenia, a Kacper ma zachowane czucie w nogach, to duży plus – zwraca uwagę.

Niestety zabieg i rehabilitacja we Wrocławiu będą bardzo drogie, dlatego tata Kacpra zwraca się do ludzi dobrej woli o wsparcie dla syna.

Pomóc można wpłacając darowiznę na konto fundacji „Z miłości do dziecka”, której Kacper jest podopiecznym, albo licytując przedmioty na facebooku „Podasz rękę, stanę na nogi”.

Koszty prywatnej rehabilitacja we Wrocławiu to około 600 zł dziennie plus koszty mieszkania. Kacper będzie potrzebował od 6 do 9 miesięcy rehabilitacji – mówi Karol Łakarzewski.

Zwraca uwagę, że syn musi się zmotywować, bo choć usłyszał dobre rokowania od pana doktora, że szanse na samodzielnie chodzenie są duże, to sam nic w tym kierunku nie robi, nie podejmuje wysiłku, by walczyć – zwraca uwagę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zgrany zespół to podstawa. "Bobrowianki" dają...

Rzadziej chorujemy

Noc Świętojańska w Kamionie- tam trzeba być!

Dzień Dziecka z otwarciem wystawy prac...

W powiecie żyrardowskim PiS przed PO

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Nocna prohibicja w Mszczonowie?

Edukacja z Wojskiem

Pyszny domowy chleb