Nie dla wszystkich wystarczyło miejsc w wybranych szkołach

(fot. Pixabay)

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2023/2024. O przyjęciu do szkoły nie decyduje kolejność zgłoszeń, ale suma uzyskanych punktów na świadectwie ukończenia podstawówki. W tym roku w wyniku kumulacji roczników uczniów, którzy rozpoczęli naukę w wieku sześciu i siedmiu lat, w szkołach zabrakło dla wszystkich miejsc, dlatego organy prowadzące zmuszone były do utworzenia dodatkowych oddziałów.

Do dwóch klas mszczonowskiego LO zapisało się około 270 kandydatów z pierwszej, drugiej i trzeciej preferencji.

Zainteresowanie szkołą było tak duże, że zgłosiliśmy do organu prowadzącego zapotrzebowanie na utworzenie dodatkowej, trzeciej klasy – słyszymy w szkole. – Dzięki temu więcej osób znajdzie miejsce w naszej szkole, ale niestety będziemy musieli pracować także na drugą zmianę. Mamy bowiem 130 uczniów z klas drugich i trzecich, a teraz przyjdzie do nas 90 pierwszoklasistów i nie ma możliwości, by pomieścić wszystkich na pierwszą zmianę.

I tak w LO w Mszczonowie, od 1 września ruszą trzy klasy pierwsze. Uczniowie uczyć się będą w profilach klas: ogólnym, humanistycznym i matematyczno-przyrodniczym. W każdej klasie uczyć się będzie po 30 osób.

W Zespole Szkół w Mszczonowie, największym zainteresowaniem cieszył się technik spedytor. Jednak ze 105 chętnych w pierwszym naborze, zostało zaledwie 17 uczniów. Ostatecznie klasa, która miała być samodzielną, zostanie połączona z zawodem technik ekonomista. Tu ostatecznie na naukę zdecydowało się 6 chętnych.

W technikum ogrodnictwa po drugim naborze zostało 15 osób zakwalifikowanych, dlatego klasa połączona zostanie z zawodem technik architektury krajobrazu, gdzie chce się uczyć 17 osób.

Technik hotelarstwa zgromadził 24 osoby, dlatego klasa będzie samodzielna.

W branżowej szkole I stopnia w nowym roku szkolnym utworzone zostaną dwie klasy wielozawodowe po około 30 osób.

Cały czas jeszcze to się zmienia, uczniowie i rodzice dzwonią, pytają, zabierają dokumenty. Wczoraj po południu rozwieszałam listy przyjętych, a dziś już mam zupełnie inną ilość osób – informuje Magdalena Rojewska. – O ile rozumiem uczniów, że zastanawiają się, zmieniają decyzje dotyczące szkoły, kierunku, przenoszą dokumenty, to wielki problem jest z rodzicami, którzy robią awantury, nie zgadzają się z tym, że ich dziecko nie dostało się z daną ilością punktów, a ja nic nie mogę zrobić, bo punkty przelicza system – podkreśla Magdalena Rojewska.

Jak ostatecznie wyglądała będzie rekrutacja w obydwu szkołach wiadomo będzie 1 września.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

W OSP Bobrowce działa dziecięca drużyna...

Bezpłatna mammografia w Mszczonowie

Odkurzacze pionowe Philips – który model...

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Będą szukać chętnych na mieszkania w...

Rower rządzi!

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Pozostał miesiąc na zebranie 15 mln złotych

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA