Rusza program bezpłatnych sterylizacji i kastracji zwierząt

(fot. Pixabay)

Gmina Mszczonów otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023”. Kwota wsparcia to 10 tys. zł, a całkowity koszt realizacji zadania to ponad 20 tys. zł.

Zadanie nosi nazwę „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Mszczonów”. Dzięki jego realizacji właściciele czworonogów, po złożeniu odpowiedniego wniosku, będą mogli liczyć na całkowite sfinansowanie zabiegów sterylizacji lub kastracji oraz obowiązkowego czipowania psów i kotów.

Zadanie to będzie finansowane w połowie z budżetu Województwa Mazowieckiego, a w połowie z budżetu gminy – informuje Renata Wolak, naczelnik wydziału gospodarki gminnej w urzędzie miejskim w Mszczonowie.

Program obejmuje tylko zwierzęta (psy i koty), których właściciele lub opiekunowie na stałe zamieszkują na terenie gminy Mszczonów. Zabiegom sterylizacji lub kastracji mogą być poddane zwierzęta zaszczepione przeciwko wściekliźnie, udokumentowanie szczepienia zwierzęcia spoczywa na ich właścicielu.

Właściciel posiadający kilka zwierząt będzie mógł ubiegać się o bezpłatną sterylizację lub kastrację oraz znakowanie maksymalnie dla jednego zwierzęcia – mówi Renata Wolak. – Warunkiem sfinansowania zabiegu jest posiadanie przez zwierzę oznakowania elektronicznego ,,czipa".

Warunkiem skorzystania z dofinansowania jest złożenie przez właściciela zwierzęcia wniosku (do 29 września) w urzędzie miejskim w Mszczonowie.

Zakładamy, że możliwe będzie wykonanie łącznie 70 zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt oraz tyle samo zachipowań – informuje naczelnik wydziału gospodarki gminnej.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA