Dołącz do wspólnego czytania „Nad Niemnem”

(fot. Pixabay)

To będzie już 12 odsłona Narodowego Czytania. W tym roku uczestnicy będą czytali fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W Mszczonowie akcja odbędzie się 1 września. MBP zaprasza chętnych do dołączenia do akcji.

Narodowe Czytanie dotychczas odbywało się w centrum Mszczonowa, przy parku albo na terenie biblioteki. Od dwóch lat organizowane jest w mszczonowskim amfiteatrze. Ogólnopolska akcja zaplanowana została na 9 września, jednak w Mszczonowie odbędzie się ona tydzień wcześniej, 1 września (o godzinie 17).

Termin zależał od dostępności amfiteatru tego dnia i wydarzeń organizowanych w pobliżu – wyjaśnia Joanna Szeliga z Miejskiej Biblioteki Publicznej. – W sumie spodziewamy się ponad 20 osób, tyle fragmentów „Nad Niemnem” przygotowujemy.

Wybrane fragmenty związane będą z opisami przyrody, bo jak podkreśla Joanna Szeliga, obrazy przedstawione w książce działają na wyobraźnię, a poza tym pozwoli to na pozostanie jeszcze trochę w wakacyjnym klimacie.

Szczególną scenografię do akcji szykują panie z grupy malarskiej Kolor. Przygotowują one prace związane z opisami przyrody, których w powieści Orzeszkowej nie brakuje. Czytanie w mszczonowskim amfiteatrze umilą również piosenki literackie w wykonaniu Sławomira Zygmunta, muzyka i pisarza.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza osoby chętne do spróbowania swoich sił w roli lektora – po fragmenty tekstu można zgłosić się w godzinach pracy placówki.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA