Nauka pływania

(fot. Pixabay)

 • Ponad trzy tysiące godzin w ubiegłym roku szkolnym uczniowie podstawówek z gminy Mszczonów spędzili na nauce pływania w Termach Mszczonów. W tym roku ma być podobnie.
 • Temat nauki pływania, realizowanej w ramach zajęć wychowania fizycznego, ale też w ramach samorządowych dotacji dla stowarzyszeń, podczas ostatniej sesji (30.08) podniósł radny Mirosław Wirowski.

Chciałbym, żeby w szkole obowiązywał model niemiecki, tzw. żeby każdy uczeń po czwartej klasie umiał pływać – mówił radny. – Czy byłaby możliwość zintensyfikowania nauki pływania dla dzieci? Widzimy, jak to jest ważne. Wpływa nie tylko na rozwój dziecka, ale i na jego bezpieczeństwo. Mnóstwo osób topi się w okresie wakacyjnym. Dobrze byłoby dołożyć pieniędzy, by więcej dzieci skorzystało w lekcji.

 

W ubiegłym roku na dodatkowe zajęcia z pływania, w ramach dotacji z budżetu miasta dla organizacji pozarządowych wydano 13 tys. złotych.

Uczniowie mszczonowskich podstawówek uczą się pływać także podczas zajęć wychowania fizycznego. W Termach Mszczonów w ubiegłym roku szkolnym zarejestrowano 1502 godzinne wejścia na basen uczniów Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, 478 godzinnych wejść uczniów SP w Lutkówce, 412 godzinnych wejść uczniów ZSP w Osuchowie i 595 uczniów z podstawówki w Piekarach. Do tego trzeba też doliczyć 35 dwugodzinnych pobytów na basenie dzieci z SP w Piekarach, 18 wejść uczniów z SP w Lutkówce oraz 9 uczniów z ZSP w Osuchowie. Podstawówka w Mszczonowie korzystała także z dłuższych – trzygodzinnych pobytów na basenie. System Term zarejestrował 65 takich wejść.

 

Szczegółowy harmonogram zajęć dla uczniów poszczególnych szkół, na nowy rok szkolny nie został jeszcze w całości opracowany – mówi Michał Szymański, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie. – Do tej pory z nauki pływania w ramach WF korzystali nie tylko czwartoklasiści. Uczniowie byli dowożeni według ustalonego wcześniej planu.

 

Niemiecki model nauki pływania, zakładający, że każdy uczeń, po ukończeniu czwartej klasy umie pływać, to w polskich realiach jedynie koncepcja. Nie ma odgórnego programu, który zobowiązywałby szkoły do tego, by, jeśli mają takie możliwości, dowożono uczniów na zajęcia na pływalni. Jednak burmistrz Mszczonowa, takie obligatoryjne zajęcia chciałby wprowadzić.

 

Podejmę w tym roku decyzję, żeby przynajmniej w tym okresie, gdy mamy więcej wolnych godzin w Termach, obligatoryjnie czwarte klasy miały naukę pływania – oznajmił radnym podczas sierpniowej (30.08) sesji Józef Grzegorz Kurek. – Mamy przecież busy. Gdy dowiozą uczniów do szkół, stoją i czekają. Jaki jest problem, by w tym czasie, przynajmniej raz w tygodniu dowiozły uczniów czwartych klas do Term na naukę pływania.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

Najwięcej chętnych do pracy w komisji budżetowej...

Międzyszkolna Olimpiada

Gulasz wołowy

Szukają właścicieli skradzionych rzeczy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA