31 tys. sztuk papierosów, 87 tys. szt. tabletek przeciwbólowych w powiecie żyrardowskim

(Fot. CBŚP/KAS)

Funkcjonariusze CBŚP, KAS i KMP w Skierniewicach, pod nadzorem lubelskiego pionu PZ Prokuratury Krajowej rozbili gang akcyzowy, zatrzymując 8 podejrzanych i przejmując urządzenia służące do mielenia, cięcia i rozdrabniania tytoniu oraz blisko 10 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Członkom zorganizowanej grupy przestępczej śledczy zarzucają przemyt łącznie około 39 mln papierosów wartych niemalże 29 mln zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków oszacowano na ponad 45 mln zł.

Funkcjonariusze z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej ustalili, że na terenie woj. mazowieckiego i łódzkiego, ale także poza granicami Polski, działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się popełnianiem przestępstw skarbowych związanych z nielegalną produkcją, obrotem i przemytem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Fot. CBŚP/KAS

Fot. CBŚP/KAS

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci CBŚP i KMP w Skierniewicach oraz funkcjonariusze Lubelskiej KAS przeprowadzili działania w województwach: wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim. Na trasie szybkiego ruchu S8 w okolicach Kierzna i Niwiska funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwa samochody ciężarowe, które zgodnie z dokumentacją miały przewozić tafle szkła do Francji. Jednak wśród deklarowanego towaru na naczepach samochodów przewożone było również 9,9 mln szt. papierosów (495 tys. paczek), wartych ponad 7,5 mln zł.

Na prywatnej posesji w powiecie żyrardowskim (woj. mazowieckie) funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 31 tys. sztuk papierosów różnych marek, tytoń, urządzenia służące do mielenia, cięcia i rozdrabniania tytoniu, a także blisko 87 tys. szt. tabletek z nazwą bardzo silnego środka przeciwbólowego.

W tym samym czasie na innej posesji w Żyrardowie funkcjonariusze ujawnili 4,2 tysiąca sztuk papierosów z naniesioną nazwą światowej marki tytoniowej, a także tytoń i maszyny służące do mielenia, cięcia oraz rozdrabniania tytoniu.

Fot. CBŚP/KAS

Fot. CBŚP/KAS

Wówczas do sprawy funkcjonariusze zatrzymali pierwsze cztery osoby. Podczas następnych akcji funkcjonariusze zatrzymali kolejnych czterech podejrzanych. Ośmiu mężczyznom w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego przewozu wyrobów tytoniowych. Jednej z tych osób ogłoszono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. W ramach prowadzonego śledztwa prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą na łączną kwotę ponad 1,3 mln zł. 

Członkom rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej śledczy zarzucają przemyt łącznie około 39 mln papierosów wartych niemalże 29 mln zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków oszacowano na ponad 45 mln zł.

źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Wygraj VOUCHER na FESTIWAL SZTUKI ILUZJI!

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR