Mieszkańcy osiedla Północna też chcą tężnię

Przy ulicy Sienkiewicza od trzech lat działa tężnia solankowa, mieszkańcy osiedla Północ chcą, by podobny obiekt powstał także w miejscu istniejącej fontanny na ich osiedlu.

W imieniu mieszkańców o budowę kolejnej w Mszczonowie tężni solankowej zabiega radny z ich okręgu. Chciałby, żeby inwestycja została wpisana do projektu budżetu gminy na przyszły rok.

Wielu mieszkańców naszego osiedla korzysta z istniejącej tężni, która znajduje się przy ulicy Sienkiewicza i chwalą sobie prozdrowotne działanie tej instalacji – pisze w interpelacji do burmistrza radny Robert Głąbiński. – Przypomnę że osiedle Północna to jedna czwarta miasta i uważam, że taka inwestycja w tym miejscu byłaby zasadna i byłaby dopełnieniem istniejącego parku.

Urzędnicy mszczonowskiego ratusza budowie kolejnej tężni nie mówią „nie”, ale konkretnego terminu realizacji inwestycji nie wskazują.
 

Budowa tężni będzie rozważana do realizacji w kolejnych latach w miarę możliwości finansowych budżetu gminy oraz biorąc pod uwagę możliwość pozyskania dofinansowania na ten cel ze środków zewnętrznych – pisze w odpowiedni na wniosek radnego Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa.

 

Na razie mieszkańcy Mszczonowa mogą korzystać z tężni przy ul. Sienkiewicza, która powstała w sierpniu 2020 roku. To wtedy uporządkowano skwer przy osiedlu Dworcowa. Przebudowano alejki, pojawiły się nowego nasadzenia, instalacja nawadniająca. Jednak jego główną atrakcją jest tężnia solankowa, dwa zdroje parkowe z wodą pitną oraz dwie mini fontanny, które wykonała Geotermia Mazowiecka. Tężnia to drewniana konstrukcja wyposażona w pompę, która rozprowadza solankę po odpowiednio rozmieszczonych gałęziach. Powoduje to wytwarzanie specyficznego mikroklimatu, pomagającego w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zgrany zespół to podstawa. "Bobrowianki" dają...

Rzadziej chorujemy

Noc Świętojańska w Kamionie- tam trzeba być!

Dzień Dziecka z otwarciem wystawy prac...

W powiecie żyrardowskim PiS przed PO

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Nocna prohibicja w Mszczonowie?

Edukacja z Wojskiem

Pyszny domowy chleb