10 Lat Działalności Szkolnego SKO

31 października 2023 roku w Szkole Podstawowe im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie odbył się wyjątkowy Światowy Dzień Oszczędzania, pełen radości i kreatywności, który podkreślił znaczenie edukacji finansowej wśród najmłodszych.

Głównym punktem programu był apel, przygotowany przez Opiekunów SKO (Szkolnej Kasy Oszczędności) Barbarę Oracz i Małgorzatę Malowaniec oraz ich wychowanków z klas trzecich.

W trakcie wystąpień uczniowie recytowali urocze wierszyki na temat oszczędzania, śpiewali piosenki przypominające o wartościach finansowych. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a widownia, w tym uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami, nie szczędziła oklasków dla małych artystów.

Najważniejszym momentem apelu było ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Chcę oszczędzać w SKO, bo marzę o...". Wśród uczestników wyróżniono 8 laureatów i 34 osoby, które otrzymały wyróżnienia. Nagrodzone dzieci nie tylko zdobyły uznanie społeczności szkolnej, ale także otrzymały atrakcyjne upominki, dzięki hojności sponsorów, w tym Banku PKO BP. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Wyjątkowym momentem było także powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności (SKOwiczów). Dzieci te, przyjęte pod skrzydła SKO, otrzymały książeczki SKO, legitymacje i hasła dostępu do kont internetowych. W ceremonii wręczenia uczestniczyły - Pani Dyrektor banku PKO BP, Kinga Sobczak, oraz dyrektor szkoły, Anna Rusinowska, które opowiedziały wszystkim zgromadzonym o swojej drodze oszczędzania i jak bardzo oszczędności mogą przydać się w życiu.

Warto podkreślić, że SKO w Szkole Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie obchodziło swoje 10-lecie. To ważne wydarzenie zostało upamiętnione podczas apelu, gdzie uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali osiągnięcia i zaangażowanie w edukację finansową.

Po części artystycznej nadszedł czas na nagrodzenie SKOwiczów, którzy w ostatnich dniach dokonali wpłat. Wyróżniono ich smakowitym tortem ufundowanym przez Bank PKO BP w Mszczonowie. To gest doceniający zaangażowanie uczniów w działalność SKO oraz ich skrupulatność w oszczędzaniu.

Całe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom mnóstwa wrażeń i radości, ale również skłoniło do refleksji nad znaczeniem oszczędzania i zarządzania finansami już od najmłodszych lat. Światowy Dzień Oszczędzania w szkole stał się inspiracją do kontynuacji działań edukacyjnych, które kształtują młodych ludzi na odpowiedzialnych gospodarzy swoich pieniędzy.

Barbara Oracz, Małgorzata Malowaniec

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

Najwięcej chętnych do pracy w komisji budżetowej...

Międzyszkolna Olimpiada

Gulasz wołowy

Szukają właścicieli skradzionych rzeczy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA