Uczcili 105. rocznicę odzyskania niepodległości

(fot. GCI)

Uroczystości 11 listopada były okazją do tego, by Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne nagrodziło Ziemowitami zasłużonych dla kultywowania lokalnej historii.

Obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Mszczonowie rozpoczęły się na placu Piłsudskiego przed godziną 9 od wprowadzenia pocztów sztandarowych, podniesienia flagi na maszt i odśpiewania hymnu państwowego. Po złożeniu wieńców przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie wartę honorową zaciągnęli rekonstruktorzy Cezary Dębski i Jakub Dymecki, uczestnicy przemaszerowali na mszę do kościoła św. Jana Chrzciciela.

 

Po mszy uczestnicy uroczystości wrócili na plac Piłsudskiego, gdzie po okolicznościowych przemówieniach zaplanowano koncert orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie. Zanim jednak strażacy zaprezentowali się mieszkańcom w patriotycznym repertuarze, członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego wręczyli nagrody Ziemowita. Nagrody od ponad dziesięciu lat są przyznawane osobom i instytucjom, zasłużonym dla kultywowania historii Ziemi Mszczonowskiej oraz wspierającym działalność MSH.

W tym roku po raz pierwszy przyznano złote Ziemowity, które odebrali Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, Łukasz Koperski, przewodniczący rady miejskiej oraz Zdzisław Banasiak, przewodniczący gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

fot. GCI

fot. GCI

Na część artystyczną organizatorzy zaprosili mieszkańców do Miejskiego Ośrodka Kultury. Tam publiczność wysłuchała koncertu patriotycznego „Elegia o chłopcu polskim” w wykonaniu Sławomira Zygmunta. W programie artystycznym „Ludzie to kwiaty” zaprezentowali się też uczniowie Szkoły Podstawowej w Piekarach. Na zakończenie widzowie dali się namówić na śpiewanie pieśni patriotycznych wspólnie z Łukaszem Koperskim, Markiem Baumelem, Agatą i Michałem Baumelami w ramach programu „Legiony to…”.

fot. GCI

fot. GCI

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA