Droższa rozbudowa strażnicy w Bobrowcach

Dopiero w drugim przetargu mszczonowskim urzędnikom udało się wybrać firmę, która rozbuduje strażnicę OSP w Bobrowcach. Do inwestycji trzeba będzie dołożyć pół miliona złotych więcej niż planowano.

Do pierwszego przetargu na „rozbudowę i nadbudowę garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowcach wpłynęła tylko jedna oferta. Urzędnicy zamierzali przeznaczyć na inwestycję 250 tys. złotych. Kalkulacja firmy, która wzięła udział w postępowaniu opiewała na… prawie 750 tys. złotych. Przetarg został unieważniony. W kolejnym ofert było już więcej. Zainteresowanie realizacją inwestycji wyraziło trzech potencjalnych wykonawców. Roboty wycenili na kwoty od nieco ponad 633 tys. złotych do prawie 750 tys. złotych. Tym razem jednak postępowania nie unieważniono. Przetarg wygrała firma z Wolicy, która przygotowała kosztorys na 633 450 tys. złotych (brutto). Droższy niż szacowano okazał się też nadzór inwestorski.

Podczas październikowej sesji mszczonowscy radni zgodzili się na to, by w przyszłorocznym budżecie gminy zamiast 70 tys. złotych zabezpieczyć 577 tys. złotych na realizację inwestycji. Kwota zapisana na ten rok nie zmieniła się i nadal wynosi 240 tys. złotych.

Inwestycja obejmuje rozbudowę istniejącego garażu – dobudowanie nowego budynku z pomieszczeniami technicznymi, wykonanie instalacji elektrycznych, wentylacji mechanicznej, instalacji sanitarnych (wodociągowych), montaż zbiornika bezodpływowego, drzwi i bramy garażowej. W ramach prac wykończeniowych przewidziano docieplenie i otynkowanie istniejącego garażu i nowego budynku, wykonanie zjazdu na drogę publiczną, utwardzeń na terenie OSP (miejsca parkingowe, miejsce pod wiatę śmietnikową), roboty związane z zagospodarowaniem terenu (tereny zielone oraz miejscowe ciągi piesze).

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA