O „Zemście” wiedzą (prawie) wszystko

(fot. SP Mszczonów)

Ósmoklasiści z mszczonowskiej podstawówki zmierzyli się w konkursie, w którym sprawdzili, jak dobrze znają „Zemstę” i biografię Aleksandra Fredry.

Uczestnicy konkursu podzieleni na trzy drużyny mieli samodzielnie wybrać dowolny fragment komedii i zaprezentować go w formie pięciominutowego przedstawienia, tak by rozbawić jury. Co ciekawe, wszystkie rywalizujące grupy wybrały scenę, w której Cześnik dyktuje list Dyndalskiemu, a aktorzy wystąpili w strojach nawiązujących do epoki.

Uczniowie musieli zmierzyć się też w 12 konkurencjach, m.in. należało wskazać cytat pochodzący z komedii, połączyć wypowiedź z osobą, uporządkować plan wydarzeń, dopasować cechy do bohatera, rozpoznać rodzaje komizmu, rozpoznać bohatera utworu po odkryciu fragmentu ilustracji, czy skojarzyć rekwizyt z postacią.

W jury konkursu zasiadły: Ewa Bińkowska – bibliotekarz, Małgorzata Zgórzak – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Jolanta Wacławek – pedagog. Czytelnicze wydarzenie przygotowała i poprowadziła Elżbieta Grzybowska.

Drużynę klasy VIII A tworzyli: Amelia Dębowska, Nadia Markus i Maria Sosnowska. W skład ekipy klasy VIII B weszli: Kamil Komorniczak, Nadia Pawelska Gabriela Rzążewska, a klasę VIII C reprezentowali: Zofia Kaczorowska, Błażej Kubiak i Mateusz Sypulski.

Walka pomiędzy drużyną B i C była bardzo zaciekła. Aż do dziesiątej konkurencji niewielką przewagę miała drużyna C. Dwa ostatnie zadania zadecydowały o czteropunktowym zwycięstwie uczniów z klasy VIII B – relacjonuje Elżbieta Grzybowska.

Ostatecznie konkurs wygrali uczniowie klasy VIII B, którzy zdobyli 49 punktów. Drugie miejsce wywalczyła drużyna C (45 pkt.), a trzecie ósmoklasistki z grupy A (30 pkt.).

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA