Refundacja VAT za paliwo gazowe

(fot. Pixabay)

Mieszkańcy, którzy ogrzewają domy gazem mogą składać wnioski o refundację podatku VAT za paliwo dla gospodarstwa domowego. Zwrot przysługuje jednak jedynie tym, którzy spełniają kryterium dochodowe.

Refundację można otrzymać jeśli głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest jedno z następujących źródeł: kocioł gazowy, bojler gazowy, podgrzewacz gazowy przepływowy, kominek zasilany paliwami gazowymi. Warunkiem jest też to, by główne źródło ogrzewania było zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

By ubiegać się o zwrot VAT przeciętny miesięczny dochód w jednoosobowym gospodarstwie nie może być wyższy niż 2,1 tys. złotych, a w wieloosobowym – 1,5 tys. złotych na osobę.

Wniosek o refundację podatku VAT za gaz można złożyć, jeśli paliwo to dostarczono w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. Do wniosku należy dołączyć opłaconą fakturę VAT za dostarczone paliwo i dowód jej opłacenia.

Wniosek można złożyć przez internet (www.gov.pl, zakładka „zasiłki i pomoc finansowa”). Potrzebujesz do tego profilu zaufanego, e-dowodu lub certyfikatu kwalifikowanego, można też zalogować się przez bankowość elektroniczną.

Co trzeba przygotować? Na początek login z hasłem do profilu zaufanego lub e-bankowości i telefon komórkowy. Potrzebne są też dane do wniosku: dane wszystkich członków gospodarstwa domowego (imię, nazwisko, numer PESEL lub numer dokumentu tożsamości – jeśli ktoś nie ma numeru PESEL), adres gospodarstwa domowego, dane kontaktowe, a także numer rachunku bankowego, na który zostanie przekazany zwrot podatku oraz faktura VAT i dowód jej opłacenia – w opisie faktury musi znaleźć się informacja o okresie, w którym dostarczono paliwa gazowe.

Osoby, które składają wniosek po raz pierwszy muszą podać informacje, które pozwolą ustalić przeciętny miesięczny dochód gospodarstwa domowego w 2022 roku.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA