Do dwóch razy sztuka?

(fot. Pixabay)

Trzy firmy są zainteresowane budową systemu monitoringu w Mszczonowie. Wszystkie oferty przewyższają kwotę, jaką samorząd chciał przeznaczyć na montaż prawie 30 kamer w mieście.

Mszczonowscy urzędnicy od września szukają firmy, która miałaby zająć się budową infrastruktury telekomunikacyjnej i kablowej i uruchomieniem systemu monitoringu. Kamery zaplanowano w prawie 30 punktach w mieście.

Do pierwszego przetargu nie stanęła nawet jedna firma. W drugim, w którym termin składania ofert minął w poniedziałek (13.11), kalkulacje złożyły trzy firmy. Kwotę, jaką samorząd chce przeznaczyć na realizację inwestycji to nieco ponad 990 tys. złotych (brutto). Wszystkie trzy oferty są jednak wyższe od szacunków urzędników. Najtańsza opiewa na 1 125 450 zł a najdroższa na ponad 1,5 mln złotych.

Monitoring ma obejmować: ulicę Narutowicza oraz park od strony tej ulicy, ulicę Konstytucji 3-go Maja oraz park od strony tej ulicy, ulicę Morelową, park oraz plac zabaw przy ulicy Morelowej, skrzyżowanie ulic Brzoskwiniowej i Jeżynowej z terenem przed KS „Mszczonowianka”, skrzyżowanie ulic Krzywej i Cmentarnej, park od strony ulicy Grójeckiej, ulicę Warszawską od strony ul. Konstytucji 3-go Maja, skrzyżowania ulic: Warszawskiej z Tarczyńską, Warszawskiej z Poniatowskiego, Żyrardowskiej z Rawską, Nowy Rynek z Sienkiewicza (z parkingiem przed urzędem miejskim), Tarczyńskiej z Dworcową, Morelowej i Jeżynową, Termalnej z Północną, Tarczyńskiej z Wschodnią, Warszawskiej ze Sportową, Dworcowej z Cmentarną (z parkingiem), a także ulicę Sienkiewicza od strony ulicy Narutowicza, istniejąca kamerę przy ulicy Nowy Rynek, ulicę Morelową (z targowiskiem), boisko i z plac zabaw przy ul. Szkolnej, teren przy LO przy ul. Maklakiewicza, trybuny oraz teren wokół trybun na stadionie miejskim, teren przy ul. Warszawskiej 28 i teren przed wejściem do budynku KS „Mszczonowianka” od strony boiska.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Samodzielnie wyliczysz przyszłą emeryturę

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Podatek od nieruchomości w górę

Pożyczą brakujące 3 mln złotych

Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

Zepsuty mikser zanieś do… szkoły

Mieszkańcy oceniają urzędników

Otwarcie lodowiska tuż tuż

Droższa woda i odprowadzanie ścieków

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA