Zrzutka na budowę hospicjum

(fot. Stowarzyszenie „Nieś pomoc w cierpieniu”)

Trwa budowa ośrodka hospicyjnego w Żyrardowie. Stowarzyszenie „Nieś ulgę w cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy, które podjęło się realizacji wielomilionowej inwestycji, wciąż szuka darczyńców, którzy chcieliby wesprzeć finansowo budowę obiektu. O pomoc zwróciło się też do mszczonowskich radnych.

Stowarzyszenie „Nieś ulgę w cierpieniu” od 2005 roku działa na terenie powiatu żyrardowskiego, zachodniej części województwa mazowieckiego i części województwa łódzkiego.

Naszym głównym celem jest niesienie ulgi w cierpieniu chorym u kresu życia oraz udzielenie im wszechstronnej pomocy na różnych płaszczyznach: medycznej, psychologicznej, duchowej, socjalnej – piszą w liście do mszczonowskich radnych członkowie stowarzyszenia.

Organizacja od 2012 roku prowadzi hospicjum domowe, poradnię medycyny paliatywnej, organizuje wolontariat, konferencje hospicyjne, a także pomaga rodzinom pacjentów onkologicznych.

W sierpniu ubiegłego roku stowarzyszenie rozpoczęło budowę ośrodka hospicyjnego w Żyrardowie. Co ciekawe, inwestycja realizowana jest przede wszystkim ze środków społecznych. Na działce o powierzchni 1,2 ha pozyskanej od miasta Żyrardowa powstaje budynek o łącznej powierzchni ponad 3,3 tys. metrów kwadratowych. W obiekcie ma powstać hospicjum stacjonarne na 30 łóżek, oddział dziennego pobytu, poradnia medycyny paliatywnej, biuro hospicjum domowego, kaplica oraz zaplecze administracyjno-socjalno-edukacyjne. Wstępny koszt budowy to ponad 30 mln złotych. Do tej pory stowarzyszeniu udało się zebrać jedynie część tej kwoty.

O wsparcie finansowe inwestycji członkowie stowarzyszenia zwrócili się do mszczonowskich radnych. Pismo w tej sprawie przewodniczący rady odczytał podczas jednej z sesji.

Wiele osób z naszej gminy już teraz korzysta z pomocy wolontariuszy stowarzyszenia – mówi Łukasz Koperski, przewodniczący rady miasta Mszczonowa. – Zachęcam do wsparcia tej inwestycji. Warto się też zastanowić, czy jako gmina możemy dofinansować budowę hospicjum.

Żadna wiążąca decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

– Przeanalizujemy możliwości prawne ewentualnego wsparcia finansowego – deklaruje burmistrz Mszczonowa. – Musimy najpierw sprawdzić, jak formalnie miałoby to wyglądać. Inwestycja nie powstaje przecież w naszej gminie.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

W OSP Bobrowce działa dziecięca drużyna...

Bezpłatna mammografia w Mszczonowie

Odkurzacze pionowe Philips – który model...

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Będą szukać chętnych na mieszkania w...

Rower rządzi!

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Pozostał miesiąc na zebranie 15 mln złotych

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA