Komputer nie taki straszny dla seniora

(fot. GCI)

Na naukę nigdy nie jest za późno. Udowadniają to kolejne grupy seniorów, które krok po kroku odkrywają, jak sprawnie i bezpiecznie korzystać z internetu.

Zaczynają od zupełnych podstaw – włączania komputera, pisania w wordzie, wyszukiwania przydatnych informacji w internecie. Uczestnicy kolejnej edycji zajęć, w ramach projektu „Obsługa komputera dla osób 50+”, organizowanych przez Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie małymi krokami oswajają się z nowymi technologiami.

Cykl komputerowych zajęć, w którym obecnie biorą udział dwie grupy członków mszczonowskich klubów Senior+ to ostatnie tego typu szkolenia realizowane od 2017 roku w ramach „Programu rewitalizacji miasta Mszczonowa na lata 2016-2023”.

Projekt na początku był realizowany dla wszystkich chętnych mieszkańców gminy, wystarczyło, że uczestnik miał więcej niż 50 lat. Po przerwie spowodowanej pandemią GCI nawiązało współpracę z rozwijającymi swoją działalność klubami seniora i to właśnie z nimi od trzech lat organizowane są zajęcia informatyczne.

Od początku realizacji projektu, ze szkoleń skorzystało już kilkadziesiąt osób.

Organizujemy dla seniorów cykl zajęć na poziomie podstawowym – mówi Anna Łojszczyk z Gminnego Centrum Informacji, prowadząca szkolenia. – Zaczynamy od najłatwiejszych programów, wyszukiwania w internecie, komunikowania się przez media społecznościowe, podpowiadamy, jak korzystać z e-usług. Nieco młodsze osoby starają się korzystać z bankowości elektronicznej, myślą o założeniu internetowego konta pacjenta, ale jeszcze nie czują się zbyt pewnie w poruszaniu się w sieci.

Z zajęć na zajęcia uczestnicy coraz bardziej przekonują się, że internet to kopalnia wiedzy, ale też sposób na urozmaicenie spędzania czasu wolnego.

Przekonujemy uczestników, że można nauczyć się bezpiecznego korzystania z internetu – mówi prowadząca zajęcia. – Robimy to małymi krokami, ale konsekwentnie. Najstarsza uczestniczka zajęć ma 90 lat i coraz lepiej radzi sobie w wyszukiwaniu filmików z kolejnymi ściegami.

Uczestnicy zajęć przyznają, że w każdym domu jest komputer czy laptop. Członkowie rodziny nie zawsze jednak mają wystarczająco dużo czasu i cierpliwości, by nauczyć seniora bezpiecznego korzystania z sieci. Tego uczą się na zajęciach organizowanych przez GCI. Dwugodzinne spotkania odbywają się raz w tygodniu. Potrwają do połowy grudnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Najpopularniejsze słowa młodzieżowe 2023 r. w...

Wyśpiewali nagrody

Okantowani. Oddają majątki

Przyjechała na komisariat autem, choć nie miała...

Zajęcia dla dzieci w Kids Fitness Club

Michaił Chubai wywalczył puchar Kolibra

Strażacy z subregionu żyrardowskiego dostaną...

Sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą

Docenili osiągnięcia młodych artystów i...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA