19 listopada przypada Światowym Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

(fot. Pixabay)

 • 2896 wypadków drogowych, 289 ofiar, 3398 rannych – Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował dane dotyczące wypadków na Mazowszu.
 • Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych w regionie było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (21,2 proc.), nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu (21 proc.) i nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych (13,6 proc.).

Z danych Urzędu Statycznego (US) w Warszawie, powołującego się na Komendę Główną Policji, wynika, że w 66 proc. sprawcami wypadków byli kierowcy samochodów osobowych. Do 9,4 proc. wypadków doszło z winy kierowców ciężarówek. 5,7 proc. wypadków spowodowali rowerzyści, 5,1 proc. – piesi i 3,3 proc. – motocykliści.

Do ponad 6 proc. wypadków doszło z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między samochodami, 5,8 proc. związanych było z nieprawidłowym wyprzedzaniem, a prawie 3 proc. z nieostrożnym wejściem pieszych na jezdnię – informuje Marcin Kałuski, rzecznik Mazowieckiego Ośrodka Badań Regionalnych.

W minionym roku na terenie województwa mazowieckiego doszło do 2896 wypadków drogowych, czyli o 190 mniej niż rok wcześniej (3086). W ujęciu rocznym o 249 spadła również liczba rannych w wypadkach drogowych: z 3936 w 2021 r. do 3687 w 2022 r.

We wszystkich większych miastach woj. mazowieckiego główną przyczyną wypadków było niewłaściwe zachowanie kierowcy wobec pieszego i nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu.

Red.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy