Miejsce: Mszczonów

Data rozpoczęcia: 16.12.2023

Data zakończenia: 17.12.2023

Jarmark w świątecznym klimacie

(fot. Mariusz Jaworski)

Koncerty, wizyta u świętego Mikołaja, świąteczne stoiska nie tylko lokalnych twórców – trwają przygotowania do drugiej edycji mszczonowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Tegoroczny jarmark zaplanowano na weekend 16-17 grudnia.

Podczas jarmarku, w świąteczny klimat będą wprowadzać mieszkańców nie tylko artyści. Świąteczny kiermasz to też oczywiście stoiska z lokalnymi (i nie tylko lokalnymi) produktami, ozdobami, rękodziełem.

Wiele wskazuje na to, że jarmark wpisze się na stałe do kalendarza mszczonowskich wydarzeń. Świadczy o tym choćby to, że domki – stoiska, w ubiegłym roku wypożyczone na kiermasz, w tym roku zostały zakupione.

Przy okazji świątecznych zakupów i słuchania kolęd mieszkańcy będą też mogli wspomóc lokalne stowarzyszenia.

Tradycyjnie stowarzyszenie Uśmiech Dziecka zorganizuje aukcję stroików – wylicza Marek Baumel, kierownik MOK-u. – Wcześniej sami organizowali świąteczną zbiórkę, ale chcieliśmy, by akcja dotarła do większej liczby osób, dlatego już w ubiegłym roku zaprosiliśmy ich do współpracy.

Do swojego stoiska, na licytację fantów zaprosi mieszkańców fundacja „Pomagam w potrzebie”. Dochód zostanie przeznaczony na organizację wigilii dla samotnych i starszych mszczonowian.

Co w programie?

W sobotnie (16.12) popołudnie o godzinie 16 rozpocznie się spektakl dla dzieci pt. „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”. Tuż po przedstawieniu zaplanowano wizytę świętego Mikołaja. Schola pod kierunkiem Agaty Baumel zaprosi uczestników na półgodzinny koncert bożonarodzeniowy o godzinie 17.35. Na sobotę organizatorzy zaplanowali też koncert zespołu Tekla Klabetnica (początek o godzinie 18.45). W niedzielę (17.12) natomiast koncertową część jarmarku otworzą prezentacje grup wokalnych działających w MOK-u (od godziny 15). Swoje pięć minut na scenie będą mieli panie z klubu Senior+ (godzina 15.45). Nie zabraknie też występów cheerleaderek ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh (od godziny 16) i koncertu kolęd w wykonaniu mszczonowskiej orkiestry OSP (godz. 17.30). Przewidziano również pokaz ognia w wykonaniu Natalii Michajlik (godz. 18) oraz koncert kolęd i pastorałek zespołu Mała Orkiestra Nostalgiczna (godz. 18.10).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zgrany zespół to podstawa. "Bobrowianki" dają...

Rzadziej chorujemy

Noc Świętojańska w Kamionie- tam trzeba być!

Dzień Dziecka z otwarciem wystawy prac...

W powiecie żyrardowskim PiS przed PO

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Nocna prohibicja w Mszczonowie?

Edukacja z Wojskiem

Pyszny domowy chleb