Zachęcają przedszkolaków do czytania książek

(fot. Pixabay)

W mszczonowskiej bibliotece publicznej rozpoczęła się kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek”. To pomysł na to, by zachęcić przedszkolaków i ich rodziców do wypożyczania książek.

Wpadnijcie do naszej biblioteki i poznajcie zwariowanego Krasnala w czerwonej czapce, który na dobre wprowadził się do działu dla dzieci – zachęcają bibliotekarki z Mszczonowa. – Wszystko po to, żeby zwrócić waszą uwagę na kampanię Mała książka – wielki człowiek, która już od wielu lat propaguje czytelnictwo wśród przedszkolaków

Projekt dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą. Ta składa się z książki „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, młody czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dzięki akcji dziecko pozna bibliotekę, a to ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego – przekonują bibliotekarki.

W wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Najpopularniejsze słowa młodzieżowe 2023 r. w...

Wyśpiewali nagrody

Okantowani. Oddają majątki

Przyjechała na komisariat autem, choć nie miała...

Zajęcia dla dzieci w Kids Fitness Club

Michaił Chubai wywalczył puchar Kolibra

Strażacy z subregionu żyrardowskiego dostaną...

Sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą

Docenili osiągnięcia młodych artystów i...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA