NIEZWYKŁA PODRÓŻ DO KORALINA

W dniu 12 grudnia uczniowie klas 3b i 3c ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie przeżyli niezapomnianą przygodę, wyruszając w wyjątkową podróż do Koralina.

Ta niezwykła wycieczka była nie tylko formą rozrywki, ale także zasłużoną nagrodą dla aktywnych uczestników Szkolnej Kasy Oszczędnościowej Banku PKO BP.

Dzień rozpoczął się od fascynującego zwiedzania Centrum Folkloru Polskiego, gdzie uczniowie mogli zgłębić tajniki kultury i tradycji naszego kraju. To nie tylko ciekawa lekcja historii, ale również inspiracja do odkrywania bogactwa polskiego dziedzictwa, która zakończona była zabawą edukacyjną w postaci rozwiązywania krzyżówki.

Następnie, uczniowie mieli zaszczyt uczestniczyć w widowisku Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego. Spektakl pt. "Betlejem Polskie" przeniósł ich do magicznego świata, gdzie tradycja w niezwykły sposób spotkała się ze sztuką. Sala widowiskowa siedziby zespołu w Otrębusach stała się areną dla tego wyjątkowego spektaklu na najwyższym poziomie.

Zespół "Mazowsze" to nie tylko polska ikona artystyczna, ale również strażnik tradycji ludowej. Powstał w 1948 roku z inicjatywy wybitnego kompozytora Tadeusza Sygietyńskiego i aktorki Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Ich celem było ocalenie kultury i tradycji polskiej wsi i miasteczek przed zapomnieniem.

Przedstawienie „Betlejem Polskie” oparte jest na dramacie Lucjana Rydla, umieścił on fabułę w polskim kontekście, przenosząc historię narodzin Jezusa do mroźnej zimy z widokiem na Wawel. Car Rosji wcielił się w postać Heroda, a na scenie pojawili się polscy królowie: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski. To niezwykłe połączenie historii z tradycją ludową zrobiło ogromne wrażenie na uczniach.

Podróż do Koralina była nie tylko nagrodą dla aktywnych uczniów, ale także niepowtarzalnym doświadczeniem edukacyjnym. Dla młodych uczestników wyjazdu to dzień, który na długo pozostanie w ich sercach, inspirując ich do dalszego poznawania i pielęgnowania bogactwa polskiego dziedzictwa kulturowego. Nagroda za zaangażowanie w SKO Banku PKO BP stała się nie tylko uznaniem, ale również otwarciem drzwi do magicznego świata kultury i tradycji.

Opiekunowie SKO Mszczonów

Barbara Oracz i Małgorzata Malowaniec

Początek formularza

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy