Rekrutacja do przedszkola

W lutym rusza rekrutacja do przedszkola i pierwszych klas szkół podstawowych na terenie gminy Mszczonów.

Miejskie Przedszkole w Mszczonowie nr 1 przy ulicy Tarczyńskiej 28 zaprasza do udziału w rekrutacji również dzieci z rocznika 2022, które na dzień 01 września skończą 2,5 roku.

Nabór podstawowy rozpocznie się 23 lutego. Rodzice (opiekunowie) przyszłych przedszkolaków i pierwszoklasistów będą mieli czas do godziny 14, 8 marca na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do wybranej placówki wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Weryfikacja złożonych wniosków może potrwać do 27 marca. Komisje rekrutacyjne powinny podać do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i tych, którzy się nie zakwalifikowali do 5 kwietnia do godziny 14. Rodzice, których dzieci dostaną się się do wybranej placówki powinni do 11 kwietnia potwierdzić „wolę przyjęcia” w postaci pisemnego oświadczenia. Ostateczne wyniki naboru podstawowego powinny być znane 12 kwietnia.

Kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, liczbę punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów mszczonowscy radni określili już w 2017 roku. W przypadku rekrutacji uczniów klas pierwszych, którzy mieszkają poza obwodem wybranej podstawówki określono pięć kryteriów. Każdemu z nich przyznano odpowiednią liczbę punktów. I tak, dziecko, które realizowało edukację przedszkolną w oddziale przedszkolnym w szkole, do której składany jest wniosek otrzyma 20 punktów. Kolejne 20 punktów przysługuje za to, że rodzeństwo pierwszoklasisty uczy się w wybranej szkole. 10 punktów otrzyma dziecko, którego rodzic (opiekun prawny) studiuje w trybie dziennym lub pracuje (prowadzi działalność gospodarczą, gospodarstwo rolne) w miejscowości znajdującej się w obwodzie szkoły. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego to dodatkowe 20 punktów, a 10, gdy rodzic (opiekun prawny) samotnie wychowuje dziecko.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Najpopularniejsze słowa młodzieżowe 2023 r. w...

Wyśpiewali nagrody

Okantowani. Oddają majątki

Przyjechała na komisariat autem, choć nie miała...

Zajęcia dla dzieci w Kids Fitness Club

Michaił Chubai wywalczył puchar Kolibra

Strażacy z subregionu żyrardowskiego dostaną...

Sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą

Docenili osiągnięcia młodych artystów i...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA