Rozgrzewka za nami. Rusza kampania wyborcza

(fot. arch)

W poniedziałek (12.02) o północy minął termin zawiadomienia komisarza o utworzeniu komitetu wyborczego. Prościej – mamy pierwszy obraz pola bitwy. Teraz, do 4 marca komitety mają czas, by zgłosić wyborcze listy – czytaj, pokazać bohaterów akcji.

13 marca PKW uczyni komitety jeszcze bardziej rozpoznawalnymi – nada numery listom (komitetom, które zarejestrowały kandydatów w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw).

Dniem, który utnie spekulacje i będzie sygnałem do zakończenia „rozgrzewki”, będzie 14 marca. O godzinie 16.00 mija termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Do 25 marca na słupach ogłoszeniowych w miastach i wsiach pojawią się obwieszczenia z nazwiskami zarejestrowanych kandydatów na radnych oraz ubiegających się o najważniejsze urzędy – wójtów, burmistrzów, prezydentów.

7 kwietnia pójdziemy do wyborów.

Komisarz Wyborczy w Skierniewicach (13.02) opublikował wykaz zawiadomień o utworzeniu komitetów w powiecie (patrz rama). W mieście  o swoim istnieniu poinformowało sześć komitetów:

 • KWW Gabriela Główki (pełn. Bożena Główka),
 • KWW Koalicja dla Skierniewic (pełn. Artur Bogusiewicz),
 • KWW Stowarzyszenia Razem dla Skierniewic (pełn. Grażyna Wolniak),
 • KWW Waldamera Kiszczaka FORUM (pełn. Tomasz Kowalczyk),
 • KWW Dominika Skorłutowska (pełn. Robert Skorłutowski.

Zatem w tych wyborach listy wystawia stowarzyszenie, które tradycyjnie w okresie wyborczym przekształca się w komitet wyborczy. Kandydatem na prezydenta tej grupy będzie urzędujący, Krzysztof Jażdżyk. RdS idzie szerokim frontem. Na listach znajdą się nazwiska aktywnych społecznie i politycznie działaczy bezpartyjnych, nazwiska Lewicy – Dorota Bogatko, Iwona Łęczycka, Grzegorz Tracz. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, szef lokalnych struktur partii znajdzie się na listach ubiegających się o mandat w sejmiku wojewódzkim. Z RdS do wyborów idą również działacze PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni – nowe twarze na scenie politycznej. Na listach znajdą się radni mijającej kadencji, zabraknie natomiast szefowej sanepidu, radnej Justyny Łukasik. FORUM to z kolei grupa kojarzona z osobą byłego prezydenta Skierniewic Leszka Trębskiego, kandydat na prezydenta – Waldemar Kiszczak od wielu miesięcy prowadzi kampanię wizerunkową na bilbordach w mieście.
Znajomą marką jest również komitet – Koalicja dla Skierniewic. Z tych list startowali Włodzimierz Binder, Andrzej Charzewski, Dorota Rurtkowska. Lokalne koło Platformy Obywatelskiej utrzymuje, że do wyborów pójdzie jako partia. Gdyby coś poszło nie tak, droga otwarta. Pełnomocnik finansowy KWW KdS, prywatnie związana jest z liderem lokalnych struktur partii.

Naturalnie, najwięcej emocji budzić będą wybory prezydenta miasta. O reelekcję ubiegać się będzie Krzysztof Jażdżyk.

 Po tym, jak partia przywróciła Piotra Łyżenia  w prawach członka PO (6.02) ten potwierdził – będę kontrkandydatem urzędującego prezydenta. Krajowy Sąd Koleżeński w pierwszej instancji potwierdził w części przedstawione we wniosku zarzuty, postanowił natomiast uchylić decyzję Rzecznika Dyscypliny Partyjnej o tymczasowym zawieszeniu w prawach  członka partii Łyżenia. Karą, jaka została wymierzona politykowi, jest upomnienie. Czy polityk pójdzie pod sztandarem PO, czy będzie popierany przez komitet, nie udało nam się ustalić.

O urząd prezydenta, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, ubiegać ma się pracownik muzeum w Skierniewicach, Piotr Paradowski. Wsparciem dla młodego działacza ma być były minister edukacji Przemysław Czarnek, który ma rekomendować nauczyciela.

Komitety Wyborcze z siedzibami w poszczególnych gminach i ich wyborczy pełnomocnicy

Gm. Bolimów: KWW Nasza Gmina (pełn. Marzena Okruch); KWW Bliżej Ludzi (pełn. Magdalena Kołosowska); KWW Marzeny Słojewskiej-Syntfeld (pełn. Jan Słojewski); KWW Wspólna Przyszłość (pełn. Stanisław Grzegorek); KWW Dialog i Współpraca (pełn. Magdalena Reszczyńska).

Gm. Głuchów: KWW Solidarni 2015 (pełn. Jan Słodki) – zasięg: łódzkie; KWW Radosława Pazurka (pełn. Marta Pazurek); KWW Porozumienie Wójtów (pełn. Michał Mikołajczyk) – zasięg łódzkie.

Gm. Godzianów: KWW Andrzej Mozga (pełn. Danuta Mozga);

Gm. Kowiesy: KWW Nasza Gmina Kowiesy ( pełn. Dariusz Sobczak);

Gm. Lipce Reymontowskie: KWW Powiatowe Forum Samorządowe (pełn. Mirosław Pryk); KWW Gmina dla Mieszkańców (pełn. Mariola Reczulska); KWW Marek Sałek (pełn. Witold Meszka);

Gm. Maków: KWW Jerzego Stankiewicza (pełn. Anna Stankiewicz); KWW Niezależni Radni Razem dla Mieszkańców (pełn. Beata Idrian); KWW Pawła Sałka (pełn. Leszek Kocemba) – zasięg: łódzkie; KWW Patryka Magdziarza (pełn. Justyna Magdziarz);

Gm. Nowy Kawęczyn: KWW Mateusz Jóżwiak (pełn. Jacek Jóźwiak); KWW Nowy Kawęczyn (pełn. Małgorzata Meszka); KWW Zjednoczeni Razem (pełn. Katarzyna Salamon);

Gm. Skierniewice: KWW Czesława Pytlewskiego (pełn. Elżbieta Pytlewska); KWW Lucji Skarżyńskiej (pełn. Kazimierz Przygodzki);

G. Słupia: KWW Gmina Słupia (pełn. Beata Matulska); KWW Mieszkańcy Gmina Słupia (pełn. Robert Skoneczny).

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Skierniewiczanin 0 miesiąc temuocena: 100% 

  Stronność Głosu Skierniewic w tej kampanii na korzyśc aktualnego prezydenta jest szokująca. To nie ma nic wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem Pani naczelna. Zamiast cytatów jest opinia niemająca nic wspólnego z tym co mówią kandydaci. Szkoda, że nie pozwalacie mieszakńcom aby sami decydowali kto i jak zarządza miastem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Krzychu49 -1 miesiąc temuocena: 0% 

  Czytając o zbliżających się wyborach samorządowych, nie mogę nie wspomnieć o fantastycznej pracy, jaką dotychczas wykonał Krzysztof Jażdżyk na stanowisku Prezydenta Skierniewic. Jego zaangażowanie w rozwój miasta i otwartość na potrzeby mieszkańców zasługują na podkreślenie. Projekty, które zostały zrealizowane pod jego kierownictwem, znacząco poprawiły jakość życia w Skierniewicach, a plany na przyszłość wyglądają równie obiecująco. Trudno znaleźć lepszego kandydata, który z takim zaangażowaniem i wizją podchodzi do spraw miasta. Mam nadzieję, że nadchodzące wybory umożliwią kontynuację tej dobrej zmiany. Powodzenia, Panie Prezydencie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~:/ -2 2 miesiące temuocena: 100% 

  a może ktoś by się zajął postawienie ekranów dźwiękoszczelnych oddzielających blok przy ul. Konarskiego 1 od placu zabaw? Albo oświetleniem przejść dla pieszych na ul. Sobieskiego? Chyba już wystarczy siłowni ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwator -3 2 miesiące temuocena: 100% 

  A jeszcze więcej obecny zrobił dla siebie i swoich kolesi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wyborca -4 2 miesiące temuocena: 100% 

  A kto zatrudnił Skalskiego w spółce miejskiej no

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łukasz korwek -5 2 miesiące temuocena: 25% 

  Znowu binder kandyduję ten przekręciarz jeszcze tylko sękalskiego brakuje łyżeń nie ma szans jażdżyk zrobił dużo dla tego miasta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Morgan -6 2 miesiące temuocena: 25% 

  Na listach łyżenia sami skompromitowani ludzie jak binder i kaniewski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Morgan -7 2 miesiące temuocena: 0% 

  Na listach łyżenia sami skompromitowani ludzie jak binder i kaniewski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Żadębiak -8 miesiąc temuocena: 100% 

  To co powiesz o kandydatach Jażdżyka z dyplomami MBA Collegium Humanum? O zadłużeniu Miasta i szukaniu pieniędzy na sprzątanie? O tworzonych stanowiskach tak, żeby kolesiostwo miało pracę w urzędach i spółkach miejskich?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ewa -9 2 miesiące temu

  Zamieściłeś na naszym portalu komentarz, który został usunięty, z uwagi na niezgodność z regulaminem świadczenia usług przez eglos.pl (zapoznaj się tutaj)

  • użyłeś słów wulgarnych
  • treść komentarza jest rasistowska, antysemicka, propagująca przemoc i nienawiść, raniąca lub godząca w czyjś system wartości, poczucie estetyki i dobrego smaku, uczucia, a także uczucia religijne lub w inny sposób łamiąca prawo,
  • komentarz ma charakter kryptoreklamy lub zawiera dane osobowe.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • Gość
  ~x -10 2 miesiące temuocena: 75% 

  To normalne ze bilbord wyborczy Pani Szyszczyńskiej stoi na terenie spółki miejskiej jaką jest OSIR?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ewa -11 2 miesiące temuocena: 20% 

  Ten kiszczak to ukryta opcja pisowska a łyżeń to marionetka bindera nie dziękuję tylko jażdżyk

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ciekawski -12 2 miesiące temuocena: 38% 

  To FORUM to na czas wyborów zmieniło nazwę z Trębskiego na Kiszczak?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~NadziejaDlaSkierniewic -13 2 miesiące temuocena: 89% 

  Myślę że w II turze zarówno obecny prezydent jak i w pewnym stopniu podległy mu pracownik muzeum poprą Waldemara Kiszczaka. Na facebooku KWW Waldemara Kiszczaka FORUM warto obserwować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA