Komitety są, teraz pora na rejestrowanie kandydatów na radnych

(fot. arch.)

Sześć lokalnych komitetów wyborczych zarejestrowano w płockiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. O tym, kto wystartuje z nich w wyborach do mszczonowskiej rady miejskiej dowiemy się 4 marca.

W poniedziałek, 12 lutego upłynął czas na zawiadomienie komisarza o utworzeniu komitetu wyborczego. W terminie do płockiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego wpłynęło pięć zgłoszeń od „mszczonowskich” komitetów wyborczych. Komisarz wyborczy w Płocku poinformował o utworzeniu następujących komitetów, które mogą wystawić kandydatów na mszczonowskich radnych:

KWW Forum Samorządowe Mszczonów (pełnomocnik wyborczy Agnieszka Dobrzyńska)

KWW Mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej (pełn. Małgorzata Krawczyk)

KWW Mszczonów To My (pełn. Jacek Góraczyński)

KWW Niezależne Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Mszczonów (pełn. Zbigniew Kozera)

KWW „ASADOM” (pełn. Aleksandra Federowicz)

Jest też komitet KWW Forum Samorządowe Powiat (pełn. Jarosław Szafaryn) o zasięgu wojewódzkim, z którego mają zamiar startować kandydaci do rady powiatu żyrardowskiego.

Z Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Samorządowe Mszczonów w kwietniowych wyborach wystartuje Józef Grzegorz Kurek, który będzie ubiegał się o kolejną kadencję w fotelu burmistrza. To z tego komitetu w ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku do mszczonowskiej rady miejskiej weszło 14 kandydatów.

KWW Forum Samorządowe w poprzednich wyborach nie wystawiło kandydata tylko o okręgu nr 5, gdzie o mandat walczył Krzysztof Krawczyk – jedyny kandydat KWW Mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem Forum nie będzie chciało konkurować z obecnym radnym.

Ilu rywali w wyścigu do ratusza będzie miał urzędujący burmistrz? Tego oficjalnie dowiemy się 14 marca. Właśnie wtedy o godzinie 16 minie termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.

Pytanie, czy po raz trzeci do rywalizacji stanie Roman Grzejszczak, który o stanowisko burmistrza ubiegał się już w 2010 i 2018 roku. W poprzednich wyborach startował z KWW Niezależne Forum Mieszkańców Gminy Mszczonów. Komitet o łudząco podobnej nazwie został zarejestrowany także w teraz.

– Postanowiliśmy kandydować do Rady Miejskiej w Mszczonowie, aby mieć realny wpływ na rozwój naszej Małej Ojczyzny – piszą na profilu w mediach społecznościowych przedstawiciele kolejnego komitetu – KWW Mszczonów To My. Jego pełnomocnikiem jest członek zarządu Stowarzyszenia „Stop! Zagłębie Śmieciowe”. Czy komitet oprócz ubiegających się o mandat radnych, wystawi też kandydata na burmistrza oficjalnie dowiemy się za niespełna miesiąc.

Do 25 marca na słupach ogłoszeniowych pojawią się obwieszczenia z nazwiskami zarejestrowanych kandydatów na radnych oraz ubiegających się o najważniejsze urzędy – wójtów, burmistrzów, prezydentów. Wybory odbędą się 7 kwietnia, a dogrywka, dla szefów miast i gmin, którym nie uda się wygrać w pierwsze turze – 21 kwietnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Majówka na Mazowszu

Studiuj bezpłatnie!

Krzysztof Boryna nowym wójtem gminy Puszcza...

W niedzielę wyborcza dogrywka w Puszczy...

Pieniędzy wystarczy na zabiegi dla...

Po raz drugi ścięła włosy w ramach akcji "Daj...

Młodzi aktorzy na scenie

Dzień Patrona- Czesława Tańskiego w Liceum...

Mszczonów chce dołączyć do Grodziskich...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA