Dyrektorki nie miały konkurencji

(fot. Pixabay)

W trzech szkołach podstawowych w gminie Mszczonów odbyły się konkursy na dyrektorów. Do udziału w postępowaniu zgłosiły się jedynie obecne szefowe placówek w Osuchowie, Wręczy i Bobrowcach.

Kandydaci na dyrektorów mieli czas do 5 lutego na złożenie dokumentów do trzech konkursów. Oferty miały zawierać uzasadnienie przystąpienia do konkursu oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły. Do aplikacji należało też dołączyć m.in. kopie dokumentów potwierdzających wymagany staż pracy i wykształcenie, a także kopię zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym i oświadczenie, że kandydat ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych.

W wyznaczonym terminie do konkursów wpłynęło jedynie po jednej aplikacji. W każdym o stanowisko ubiegał się obecny dyrektor danej placówki.

Kandydatów na szefów poszczególnych podstawówek oceniały jedenastoosobowe komisje, w skład których powołano po trzech przedstawicieli samorządu (w tym po jednym radnym) i kuratorium, po dwóch przedstawicieli rady pedagogicznej i rady rodziców danej szkoły oraz reprezentanta związków zawodowych.

Postępowania zostały zakończone – mówi Ewa Zielińska, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Mszczonowie. – Kolejnym etapem będzie powierzenie stanowisk wybranym dyrektorom przez organ prowadzący (burmistrza – przyp. red.).

Nowe umowy będą obowiązywały od 1 września. Dyrektorzy zostali wybrani na pięcioletnie kadencje. Szefowymi szkół pozostaną: w Osuchowie – Urszula Gowin, we Wręczy – Małgorzata Janiszek, a w Bobrowcach – Grażyna Frelik.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Wygraj VOUCHER na FESTIWAL SZTUKI ILUZJI!

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR