Mali Przedsiębiorcy z Mszczonowa

4 marca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, reprezentujący Koło Ekonomiczne Mali Przedsiębiorcy, mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak nowoczesne technologie zagościły w Banku PKO BP w Mszczonowie. Wycieczka ta była częścią edukacyjnego programu, mającego na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania banku oraz roli nowoczesnych technologii w dziedzinie finansów.

Uczniów serdecznie przywitała Pani Dyrektor Kinga Sobczak, która osobiście towarzyszyła grupie podczas wizyty. Dzieci wraz z Opiekunem Szkolnego Koła Ekonomicznego wpłaciły zgromadzone oszczędności, a następnie miały okazję samodzielnie przeliczyć zebrane środki przy użyciu nowoczesnej maszyny liczącej.

Podczas wizyty uczniowie zdobyli cenne informacje na temat trasy, jaką pokonują pieniądze po wpłaceniu ich do banku. Dowiedzieli się również, w jaki sposób bank sprawdza autentyczność banknotów. W tym celu wspólnie z Panią Dyrektor korzystali z specjalnej maszyny do badania zabezpieczeń banknotów przy użyciu światła ultrafioletowego.

Uczniowie byli bardzo zaciekawieni i zaangażowani podczas całego wydarzenia. To dla nas ważne, aby dzieci miały szansę na praktyczne doświadczenia i zrozumienie, jak funkcjonuje instytucja finansowa w ich miejscowości. Dzięki tej wizycie zdobyły nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności związane z obsługą banku" - powiedziała Opiekun SKO.

Wizyta w Banku PKO BP w Mszczonowie była nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także doskonałą okazją do zintegrowania się grupy oraz rozwijania umiejętności społecznych uczniów. Szkoła liczy, że takie inicjatywy będą kontynuowane, przynosząc dalsze korzyści edukacyjne dla młodych ludzi.

Opiekun SKO Barbara Oracz

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy