Hejt w Internecie

Biblioteka w Puszczy Mariańskiej zaprosiła na spotkanie poświęcone hejtowi w Internecie. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy.

Dyskusję poprowadziła dziennikarka, Monika Borkowska – Szmit. Na YouTube prowadzi podcast „Kryminalna Małopolska”, jest także autorką detektywistyczno-ekologicznych książek dla dzieci „Stach i śmieci” oraz „Stach i smog” oraz autorką książki o hejcie skierowanej do dzieci, która obecnie jest w trakcie publikacji. Monika Borkowska- Szmit przedstawiła napisane przez siebie książki.

Spotkanie dotyczyło jednak zjawiska tzw. mowy nienawiści. Prelegentka dzieląc się własnymi doświadczeniami dotyczącymi hejtu w bardzo przystępny sposób przekazała wiele cennych informacji dotyczących tego, jak prawidłowo reagować na hejt, jak sobie z nim radzić, jakie formy może przybierać, jakie cechy ma hejter, jaka odpowiedzialność karna grozi za hejt itp. Wiele z tych informacji zapadło w pamięci młodych słuchaczy, sprowokowało do przemyśleń. Podczas spotkań padało wiele pytań, chodziło o to, żeby rozwiewać wątpliwości, lęki i doświadczenia związane z mową nienawiści. Takie spotkania skłaniają do poświęcenia większej uwagi wszystkim negatywnym zjawiskom związanym z Internetem, szczególnie tym, które dotyczą dzieci i młodzieży. Prelekcje sfinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puszczy Mariańskiej.

źródło: Biblioteka w Puszczy Mariańskiej

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy