Pięć wariantów do wyboru

We wtorek (19.03) o godzinie 17 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące budowy linii kolejowej nr 88 na odcinku węzeł CPK-Grójec-Warka. Każdy z pięciu wariantów trasy przebiega przez gminę Mszczonów.

Konsorcjum firm IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. (jako Lider) oraz BBF Sp. z o.o. (członek Konsorcjum) realizuje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Rozszerzone Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla projektu pn.: „Budowa linii kolejowej nr 88 na odc. Węzeł CPK – Grójec – Warka”. Celem opracowania jest przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rekomendowanego przebiegu nowej linii kolejowej. Ogłoszenie wariantu inwestorskiego, czyli wariantu rekomendowanego do realizacji planowane jest na przełomie 2024/2025.

W toku prac nad studium, spośród 12 wstępnych propozycji przebiegu nowej linii kolejowej nr 88, wyłoniono pięć wariantów, oznaczonych jako W1, W2, W6, W8, W11 (wraz z podwariantami), które będą podlegać dalszym pracom projektowym. I to właśnie te pięć wariantów zostanie zaprezentowanych mieszkańcom podczas wtorkowego spotkania przez przedstawicieli firmy projektowej IDOM.

W projekcie zakłada się ruch mieszany (pasażerski i towarowy) oraz budowę punktów obsługi podróżnych w nowych lokalizacjach.

Jak czytamy na stronie CPK „przeznaczeniem linii kolejowej jest zaspokojenie nowych potrzeb transportowych zarówno w  podróżach dalekobieżnych, jak i  połączeniach regionalnych. Jednym z założeń realizacji nowych inwestycji liniowych z Programu CPK jest zapewnienie dostępu do infrastruktury kolejowej w regionach o niskim stopniu zagęszczenia sieci kolejowej oraz włączenie projektowanej linii do istniejącej infrastruktury PKP PLK: LK4, LK8, LK12.”

Mapa z zaznaczonymi wariantami przebiegu linii nr 88 węzeł CPK-Grójec-Warka dostępna jest na stronie cpk.pl.

 

 

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy