Wiadomo kto wybuduje sygnalizację na skrzyżowaniu w Chudolipiu

(fot. Mariusz Jaworski)

Siedem firm było zainteresowanych realizacją budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Chudolipiu. Inwestycja, w całości finansowana z budżetu gminy Mszczonów, będzie kosztowała prawie 450 tys. złotych.

Ze skrzyżowania krajowej 50-tki z drogą wojewódzką i powiatową w Chudolipiu korzysta wielu kierowców z gminy Mszczonów. Mieszkańcy okolicznych wsi, którzy na co dzień muszą korzystać z ruchliwego skrzyżowania wielokrotnie wnioskowali o to, by zamontować tam światła, a docelowo wybudować rondo. Pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad niewiele jednak dały. Sfinansowanie budowy sygnalizacji gmina wzięła więc ostatecznie na siebie.

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg, który miał wyłonić wykonawcę inwestycji. Oferty złożyło siedem firm. Postępowanie wygrała spółka Swarco Poland z Modlniczki (woj. małopolskie), która wyceniła roboty na 443 784 zł (brutto). Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu mszczonowscy urzędnicy podpiszą umowę z wybranym wykonawcą. Firma, według projektu umowy, będzie miała trzy miesiące na budowę sygnalizacji.

Projekt zakłada budowę sygnalizacji akomodacyjnej, która pozwoli na włączanie się zielonego światła dla kierunków podporządkowanych, w momencie, gdy na skrzyżowaniu pojawi się samochód, który będzie chciał wyjechać z dróg podporządkowanych. Zielone światło będzie na głównym ciągu. Sygnalizacją będzie objęty cały obszar i wszystkie drogi, które się w tamtych okolicach spotykają, czyli wojewódzka, powiatowa oraz droga, która jest nieco odsunięta od samego skrzyżowania (na Petrykozy).

Roboty trzeba będzie zsynchronizować z pracami, jakie na skrzyżowaniu zaplanowała GDDKiA. Wykonawca sygnalizacji będzie musiał poczekać z położeniem pętli indukcyjnych, aż na krzyżówce pojawi się nowy asfalt.

Urzędnicy ratusza szukają pieniędzy na dofinansowanie inwestycji. Na razie o dorzucenie się do budowy sygnalizacji wystąpili do marszałka województwa mazowieckiego. Odpowiedzi jednak jeszcze nie dostali.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA