Umowa podpisana, droga przez Budy Zaklasztorne do remontu

Ponad 10 mln złotych będzie kosztował remont odcinka drogi powiatowej przez Budy Zaklasztorne. Do modernizacji ponad 2,2 mln złotych dołoży gmina Puszcza Mariańska. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca września.

Kierowcy, którzy codziennie korzystają z powiatowej drogi Bartniki-Puszcza Mariańska z niecierpliwością czekali na zapowiadany remont odcinka przez Budy Zaklasztorne.

Przebudowa, która będzie kosztowała 10,5 mln złotych, jest jedną z trzech inwestycji drogowych zaplanowanych w budżecie powiatu żyrardowskiego na 2024 rok. Powiatowy urzędnicy pozyskali na to zadanie 8,5 mln złotych dofinansowania z rządowego Polskiego Ładu. Gminni radni z Puszczy Mariańskiej jednogłośnie zgodzili się na to, by z budżetu samorządu przekazać do kasy powiatu 2 264 499 złotych dofinansowania na remont drogi powiatowej nr 4718W Bartniki-Puszcza Mariańska. Z pieniędzy gminy przekażą na ten cel 1,5 mln złotych, a pozostałe 850 tysięcy to dofinansowanie, jakie udało się uzyskać gminnym urzędnikom z urzędu marszałkowskiego. 

W ostatnich dniach 2023 roku powiat ogłosił przetarg na remont odcinka przez Budy Zaklasztorne. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji miały czas do 19 stycznia na złożenie ofert. Ostatecznie na udział w postępowaniu zdecydowało się dwóch potencjalnych wykonawców. Przetarg wygrała spółka Drogomex z Pruszkowa, która wyceniła realizację remontu na 10,5 mln złotych.

Pod koniec marca powiat żyrardowski podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca września.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA