W Mszczonowie nie będzie drugiej tury wyborów burmistrza

(fot. arch.)

Znamy wyniki niedzielnych (7.04) wyborów burmistrza w gminie Mszczonów. O fotel w ratuszu walczyło troje kandydatów. W pierwszej turze wygrał urzędujący burmistrz – Józef Grzegorz Kurek, który uzyskał 53,04 proc. głosów.

W niedzielnych (7.04) wyborach samorządowych do głosowania było uprawnionych 8 805 mieszkańców gminy Mszczonów. W lokalach wyborczych wydano 4 708 kart do głosowania. Według danych PKW liczba kart ważnych to 4 707, a liczba ważnych głosów – 4 651. Frekwencja wyniosła 53,46 proc.

Kandydatów na włodarza miasta i gminy zarejestrowały trzy komitety wyborcze. Z Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Samorządowe Mszczonów w wyborach wystartował Józef Grzegorz Kurek (70 lat), który ubiegał się o kolejną kadencję. Do rywalizacji o stanowisko szefa gminy stanął Roman Grzejszczak (52 lata). Dla kandydata Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależne Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Mszczonów było to trzecie starcie w wyborach burmistrza. Roman Grzejszczak ubiegał się o tę funkcję w 2010 i 2018 roku. Swoją kandydatkę do fotela burmistrza wystawił też Komitet Wyborczy Wyborców Mszczonów To My. Była nią Barbara Korpus (48 lat), pedagog szkolny w Zespole Szkół w Mszczonowie.

W gminie Mszczonów wybory burmistrza rozstrzygnęły się w pierwszej turze. Wiadomo już, że w ratuszu pozostanie Józef Grzegorz Kurek, który uzyskał 53,04 proc. głosów. Poparło go 2 467 mieszkańców. Drugi wynik uzyskała Barbara Korpus, na którą zagłosowało 1 139 wyborców (24,49 proc.). Na trzecim miejscu natomiast uplasował się Roman Grzejszczak z wynikiem 1 045 głosów (22,47 proc.).

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA