Walczyli o miejsce w finale

(fot. MOK)

Iga Czarnecka, Anna Jankowska i Alicja Maciszewska będą reprezentowały powiat żyrardowski w 47. edycji konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

W ubiegłą środę (20.03) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do konkursu „Warszawska Syrenka”. Jury w składzie: dr Jerzy Łazewski, Anna Mizińska, Julia Bukała i Artur Zudzin-Wiśniewski wysłuchali recytatorskich prezentacji 16 uczniów szkół podstawowych z powiatu żyrardowskiego.

Ich decyzją w finale konkursu (13-14.04 w Mazowieckim Instytucie Kultury) zaprezentują się Iga Czarnecka (kl. III SP w Lutkówce), Anna Jankowska (kl. V SP w Mszczonowie) i Alicja Maciszewska (kl. VII SP w Piekarach).

W kategorii klas I-III, w której wygrała Iga Czarnecka, drugie miejsce zajęła Krystyna Wolska (kl. II SP we Franciszkowie), a trzecie Ignacy Koźbiał (kl. II ZS-P w Puszczy Mariańskiej, filia w Korabiewicach). Wyróżnienia otrzymali Jan Symela (kl. III SP w Kuklówce Radziejowickiej) i

Elena Stańczak (kl. II SP w Guzowie). W kategorii klas IV-VI drugie miejsce wywalczył Leon Sokołowski (kl. V SP w Guzowie), a trzecie Liwia Mońka (kl. IV SP w Korytowie A). Jury wyróżniło Dawida Hejduka (kl. V SP w Walerianach). W kategorii klas VII-VIII na drugim miejscu uplasował się Mateusz Marcinkowski (kl. VIIc ZS-P w Bartnikach), a na trzecim – Sebastian Jarosz (kl. VIII SP w Miedniewicach).

Wszyscy uczestnicy powiatowych eliminacji otrzymali książki ufundowane przez Mszczonowski Ośrodek Kultury. Koncert Laureatów 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się 20 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA