Chcą bezpiecznego przejścia dla pieszych

Mieszkańcy sołectwa Osuchów zebrali podpisy pod wnioskiem do powiatowego zarządu dróg o budowę przejścia dla pieszych i wysepki przystankowej przy głównej ulicy w miejscowości. Finansową pomoc w realizacji zadania zadeklarowała gmina Mszczonów.

Do zarządu dróg powiatowych w Żyrardowie trafił wniosek mieszkańców o pilną poprawę bezpieczeństwa na powiatowej drodze – ul. Mszczonowskiej w Osuchowie.

Autorzy pisma wnioskują o budowę oznakowanego przejścia dla pieszych w rejonie przystanku komunikacji publicznej przy ul. Leśnej, przy wjeździe do obiektu Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ZUS, gdzie zaczyna się chodnik dla pieszych. Podkreślają, że miejsce jest niebezpieczne, a oznakowanie terenu zabudowanego jest około 100 metrów wcześniej.

Na poboczu po stronie zachodniej ul. Mszczonowskiej, gdzie znajduje się przystanek autobusowy nie na chodnika ani wysepki dla oczekujących na autobus mieszkańców, czy wysiadających – mówi Sylwester Witkowski, sołtys Osuchowa.

Mieszkańcy proszą o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym i zbudowanie podwyższonego przejścia dla pieszych do początku chodnika po drugiej stronie ul. Mszczonowskiej oraz wysepki przystankowej. Dodatkowo wnioskują o znaki ograniczające prędkość w rejonie tego przejścia, ze względu na wzniesienie terenu ograniczające widoczność. W tym rejonie jest skrzyżowanie z ulicą Platerów oraz ulica Leśną, a dodatkowo jest tam wjazd do ważnego obiektu publicznego (ośrodka szkoleniowego ZUS) oraz do firmy handlowej po przeciwnej stronie ulicy.

W porze wieczornej ważne jest również oświetlenie tego przejścia – dodaje radny Marek Zientek. – Poprosiliśmy o pilne potraktowanie naszego wniosku. Czekamy na odpowiedź.

Podczas ostatniej w tej kadencji sesji (27.03) ewentualne dofinansowanie do powiatowej inwestycji zapowiedział burmistrz Mszczonowa.

Dostałem pismo od mieszkańców o dofinansowanie budowy przejścia dla pieszych – mówi Józef Grzegorz Kurek. – Będziemy musieli do tego zadania dołożyć z budżetu gminy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA