Mszczonów chce dołączyć do Grodziskich Przewozów Autobusowych

(fot. Pixabay)

Mszczonowscy radni podczas kwietniowej sesji zdecydują, czy gmina przystąpi do związku powiatowo-gminnego „Grodziskie przewozy autobusowe”. Ma to być szansą na skuteczniejsze rozwiązywanie problemów z jakimi boryka się samorząd w kwestii organizacji publicznego transportu zbiorowego.

Podejmowane w ramach związku działania będą obejmowały zarówno planowanie rozwoju transportu, jak i zarządzanie istniejącymi liniami komunikacyjnymi. Obecnie w skład związku wchodzą powiaty: grodziski i pruszkowski oraz gminy: Grodzisk Mazowiecki, Żabia Wola, Baranów, Jaktorów, Milanówek i Błonie.

Przystąpienie do Grodziskich Przewozów Autobusowych gminy Mszczonów, zdaniem urzędników ma przyczynić się do ujednolicenia linii komunikacyjnych, zarówno w zakresie godzin funkcjonowania autobusów, rozkładów jazdy, jak i opłat za bilety, umożliwi lepszą korelację realizowanych połączeń.

Działalność związku powiatowo-gminnego wpłynie korzystnie na rozwój publicznego transportu zbiorowego, pozwoli na zwiększenie płynności komunikacyjnej i zniwelowanie dysproporcji między potrzebami komunikacyjnymi na obszarze gminy Mszczonów oraz powiatów i gmin tworzących związek, co znacząco poprawi komfort życia mieszkańców – przekonują urzędnicy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Ich zdaniem perspektywa przyłączenia się do związku wiąże się również z potencjalnymi korzyściami finansowymi. Zgodnie z przepisami o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej także związku powiatowo-gminne mogą składać do wojewody wnioski o dofinansowanie przewozów autobusowych.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA