Pieniędzy wystarczy na zabiegi dla kilkudziesięciu psów

(fot. Pixabay)

Od 30 kwietnia właściciele psów i kotów mieszkający w gminie Mszczonów mogą składać wnioski o bezpłatne zabiegi sterylizacji lub kastracji czworonogów. W ramach programu przewidziano też darmowe czipowanie zwierząt.

– Do programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami wprowadziliśmy plan znakowania zwierząt oraz program sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich – mówi Renata Wolak, naczelnik wydział gospodarki gminnej w mszczonowskim urzędzie miejskim. – Na to zadanie gmina pozyskała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego.

Na sterylizację, kastrację i znakowanie zwierząt właścicielskich samorząd chce przeznaczyć w tym roku 20 tys. złotych. Na podobne zabiegi u kotów wolno żyjących przewidziano 10 tys. złotych.

Warunkiem sfinansowania przez gminę zabiegów sterylizacji lub kastracji zwierząt właścicielskich jest złożenie odpowiedniego wniosku do ratusza. Wnioski można składać do wyczerpania zaplanowanej w budżecie kwoty, jednak nie później niż do 27 września. Te rozpatrywane są przez urzędników według kolejności zgłoszeń. Zabiegi będą realizowane przez wskazany przez gminę gabinet weterynaryjny. Samorząd nie ponosi dodatkowych kosztów wynikających z konieczności wyleczenia zwierzęcia przed i po zabiegu, zakupu akcesoriów pooperacyjnych, czy dodatkowych leków.

Właściciel czworonoga powinien dołączyć do wniosku potwierdzenie szczepienia psa przeciw wściekliźnie (kopia książeczki zdrowia lub inny dokument potwierdzający szczepienie). Program obejmuje tylko zwierzęta, których właściciele lub opiekunowie na stałe zamieszkują w gminie Mszczonów.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA