W niedzielę wyborcza dogrywka w Puszczy Mariańskiej

(fot. Bartosz Nowakowski )

Mieszkańcy gminy Puszcza Mariańska w najbliższą niedzielę (21.04) ponownie odwiedzą lokale wyborcze, by zagłosować na wybranego kandydata na wójta. W grze pozostali dwaj chętni do objęcia stanowiska – Krzysztof Boryna i Piotr Markowski.

W pierwszej turze wyborów wójta (7.04) najwięcej głosów zdobył Krzysztof Boryna – 1159. Poparło do 31,95 proc. głosujących. W podziale na obwody głosowania, kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla gminy” najlepszy wynik uzyskał w „u siebie”, czyli w obwodzie nr 7 (Bartniki, Radziwiłłów) – 367 głosów. Najsłabszy – w obwodzie nr 3 (Budy Wolskie, Michałów, Nowy Karolinów, Olszanka, Stary Karolinów, Wilczynek, Wincentów, Wygoda) – 36 głosów.

Drugi wyniki w pierwszej turze uzyskał Piotr Markowski, na którego zagłosowały 903 osoby, co dało 24,9 proc. głosów. Kandydat najlepszy wynik uzyskał w obwodzie nr 1 (Budy Zaklasztorne, Budy-Kałki, Długokąty, Nowa Huta, Puszcza Mariańska, Stara Huta, Studzieniec, Wola Polska, Zator, Żuków) – 223 głosy. Najsłabsze poparcie miał natomiast o obwodzie nr 4 (Kamion), gdzie zagłosowało na niego 19 osób.

Obaj kandydaci pochodzą z tej samej miejscowości – Radziwiłłowa. Jak wpłynie to na frekwencję wyborczą w pozostałych częściach gminy? O tym przekonamy się w najbliższą niedzielę. W gminie Puszcza Mariańska uprawnionych do głosowania jest nieco ponad 6,7 tys. mieszkańców. W pierwszej turze frekwencja wyniosła tam 54,76 proc. Najwyższa była we wspomnianym już obwodzie nr 7 – 59,70 proc., a najniższa w Kamionie – 44,84 proc.

W najbliższą niedzielę lokale wyborcze będą czynne od godziny 7 do 21. W piątek (19.04) o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza.

Podobnie, jak w przy pierwszej turze, także i 21 kwietnia mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego. Rozkład jazdy autobusów na trzech liniach jest dostępny na stronie urzędu gminy.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA