Budowa Centrum Aktywizacji Sportowej

(fot. wizualizacja UM Mszczonów )

Pięć firm było zainteresowanych budową Centrum Aktywizacji Sportowej „Mszczonowianka”. Według szacunków urzędników inwestycja miała kosztować prawie 13 mln złotych. Wszystkie złożone w przetargu oferty były wyższe od tej kwoty.

W poniedziałek (22.04) minął termin, w jakim firmy zainteresowane budową obiektu przy ulicy Brzoskwiniowej mogły składać oferty przetargowe. Do ratusza wpłynęły kalkulacje od pięciu potencjalnych wykonawców. Kwota przeznaczona na realizację inwestycji wyliczona przez urzędników to 12,8 mln złotych (brutto). Żadna ze złożonych ofert nie mieściła się w tych szacunkach. Najtańsza kalkulacja opiewa na 14,8 mln złotych, najdroższa – na prawie 22,8 mln złotych.

Inwestycja znalazła się na liście dotacji z Polskiego Ładu w ramach programu inwestycji strategicznych. Do gminy ma trafić 8 mln złotych na budowę Centrum Aktywizacji Sportowej „Mszczonowianka”.

– Niestety, przetarg trzeba unieważnić – mówi Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa. – Kwoty, jakie zaproponowali oferenci są zbyt wysokie. Powtórzymy postępowanie i mamy nadzieję, że w kolejnym ceny spadną. Na dziś nie mamy takich środków. Za dużo brakuje do tych 8 mln złotych z Polskiego Ładu.

Projekt inwestycji obejmuje między innymi przebudowę boiska (wykonanie trawiastej murawy), montaż bramek na boisku głównym i treningowych, montaż piłkochwytów, modernizację istniejącego oświetlenia. W planach jest też rozbudowa trybun i budowa nowego zaplecza boiska. W budynku zaprojektowano m.in. szatnie dla drużyn gości i gospodarzy, łazienki, gabinet masażu, salę konferencyjną i świetlicę.

– Obiekt po zakończeniu prac będzie służył jako miejsce do uprawiania sportu oraz rekreacji, w szczególności do prowadzenia treningów i rozgrywek ligowych pomiędzy klubami sportowymi, organizowania zawodów sportowych dla uczniów szkół, rozgrywek pomiędzy mieszkańcami oraz spotkań i integracji mieszkańców – wyliczają mszczonowscy urzędnicy. – Na obiekcie organizowane będą także cykliczne imprezy rekreacyjne.

Przewidywany termin zakończenia zaplanowanych prac to połowa 2026 roku.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy